Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Најубавиот далечински управувач што некогаш сме го виделе – Beoremote Halo

Најновиот аудио уред за дома и Bang & Olufsen, Beoremote Halo, претставува нешто навистина неочекувано…

Тоа е конзолен систем во форма на алуминиумски прстен, кој ја враќа на сцената тактилната врска помеѓу музиката и слушателот. Данскиот аудио бренд е познат по своите скулпторски интерпретации на домашните аудио системи, сакајќи да ни понуди нешто што ќе ги задоволи нашите аудио и естетски потреби и можеме слободно да кажеме дека никогаш не сме биле разочарани на ова поле – сите нивни уреди се модерни, функционални и некогаш со еден збор, прекрасни.

Главната функција на воланот Beoremote Halo, освен неговата естетика, е да го поврзе и контролира секој звучник Beolab. Овој систем ви ја покажува тековната песна, ги наведува сите поврзани уреди и ви овозможува да ги прилагодувате поставките за звук.

Beoremote автоматски се активира кога ќе и пријдете, користејќи задоволителни хаптички повратни информации – можете да ја прилагодите јачината на звукот на вашите омилени песни со тоа што ќе ја ставите раката преку нејзината прстенеста површина, додека можете да ја запрете за да се рестартира со само едно притискање на копче.

Beoremote Halo е компатибилен со услугите за стриминг на TuneIn, Spotify и Deezer, додека неговата цена е 900 долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Колку пати сте слушнале дека не треба да се оди во Израел затоа што таму е опасно? Но, кога ќе ја погледнете убавината и...

Wall Street

Рош Македонија и Триглав Осигурување започнаа стратешка соработка во доменот на доброволното приватно здравствено осигурување, со вклучување на услугите на Foundation Medicine во полисите...

Green Tea

Меѓу кулинарските стручњаци кои привлекуваат внимание со своите иновации е и познатиот готвач Доминик Орсини, кој ни открива како да го воведеме виното со...

Fine Living

Од комбинирање материјали до неутрални и зелени тонови – ова се трендовите што ќе сакате да ги имплементирате во вашата кујна. Како што се...

Advertisement