Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Најстрашното пророштво на Баба Ванѓа: Кога старицата го рече ова, сите останаа без зборови!


Вака ги гледа Баба Ванѓа годините што доаѓаат. Многумина занемеа од страв.

Баба Ванѓа поголем дел од животот го поминала на планините Козуха во Бугарија. Кога била помлада, ослепела откако торнадо ја однелo дури 400 метри, па прашината и го оштетила видот.

Луѓето и веруваа, и сè уште и веруваат затоа што нејзините предвидувања се исполнија многу пати.

Сите беа заинтересирани како и што таа „гледа“ во иднина.

Во едно од последните интервјуа таа објави:

“Години на хорор доаѓаат! Крајот на светот ќе се случи. Земјата ќе се сврти од сонцето. ќе се појави мраз. Животните ќе умрат”.

„Но, Ванго, дали луѓето ќе преживеат? ја прашаа.

“Добрите луѓе ќе преживеат, а лошите – ќе пропаднат. Многумина ќе умрат. И тогаш – ќе следи идила, ќе владее бесмртност”, објави таа.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Според (застрашувачката) европска статистика, скоро 70 проценти од жените воопшто не разговараат со својот партнер за секс. Зошто е важен разговорот? Не можеме да...

Route 66

Секогаш кога ќе наидеме на нов концепт на мотор, секогаш се надеваме дека тој ќе ни понуди нешто повеќе од вообичаено, поместувајќи ги границите...

Cotton Club

Овие безвременски модели ќе ги ублажат сите ваши модни дилеми во секоја ситуација и ќе се погрижат секогаш да изгледате младешки, елегантно и шик...

Green Tea

Црвеното вино содржи многу антиоксиданти, компоненти кои го штитат срцето, нервниот систем и го штитат целото тело од оксидативен стрес. Доколку немате навика да...