Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Најексклузивната кредитна картичка во светот, првата кралска Mastercard се појави во Дубаи

„Dubai First Royale MasterCard“ дизајнирана за членови на кралското семејство и поединци со екстремно висока нето вредност, се смета за најексклузивна кредитна картичка во светот досега.

Обработена во вистинско злато со дијамант од 0,325 карати во неговиот центар, поканата е само Dubai First Royale MasterCard создадена од Дубаи банката Dubai First (подружница за потрошувачки финансии на Dubai Group) стана една од најпосакуваните кредитни картички на пазарот.

Освен ексклузивниот дизајн, Dubai First Royale Mastercard доаѓа со некои уникатни карактеристики и придобивки меѓу кои главните се :

  • Ексклузивна картичка со околу 200 сопственици на картички во целиот свет, вклучително и членови на кралското семејство.
  • Апсолутно нема кредитни лимити – сопствениците на картички можат да купат што сакаат, без разлика колку е скапо.
  • Личен начин на живот и финансиски менаџер, достапен 24 часа на ден, седум дена во неделата со неограничени привилегии низ целиот свет.
  • Картичката не е достапна за апликации, онлајн, телефонски или лично, и може да се добие  како ексклузивни право, само на покана на некој член од кралското семејство.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement