Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

НАЈБОГАТИТЕ ФУДБАЛЕРИ ВО СВЕТОТ – ЛИСТА НА ТОП 9 НАЈДОБРИ

Во светот на фудбалот има неколку играчи кои секогаш се истакнуваат над останатите. Овие играчи се едни од најбогатите и најуспешните во спортот. Денеска ќе ги погледнеме 9-те најбогати и најуспешни фудбалери во светот.

Ќе споменеме кои се овие играчи и што велат експертите за нив. Без понатамошно одложување, ајде да започнеме!

Гласот на експертите
Неспорно е дека можете лесно да заработите со обложување на најдобрите фудбалери според фудбалските обложувалници. Меѓутоа, што се случува кога играат еден против друг? Во тој случај треба да ги истражите квотите и статистиката на двата тима и да споредите. Тоа е најдобриот начин да се донесе одлука за обложување на победничкиот тим.

Сè на сè, играчите што сега ќе ги наведеме детално можат да ви донесат многу пари ако внимателно се обложувате на тимовите во кои играат.

Топ 9 најбогати фудбалери во светот
Како што сите знаеме, некои фудбалери едноставно го прават тоа за пари, додека други имаат пари и слава. Па, еве кои се најуспешните фудбалери кога се парите во прашање:

Кристијано Роналдо
Лионел Меси
Неимар
Златан Ибрахимовиќ
Герет Бејл
Пол Погба
Антоан Гризман
Еден Азар
Луис Суарез
Ова се најбогатите фудбалери во 2022. Некои од нив играат за најголемите клубови во Европа, додека други се здобија со имиња во понејасни лиги. Но, едно е сигурно, сите овие играчи се исклучително успешни и богати.

Кристијано Роналдо
Кристијано Роналдо е португалски професионален фудбалер кој игра како напаѓач за Јувентус од Серија А и капитен на португалската репрезентација. Тој често се смета за најдобар играч во светот и еден од најголемите играчи на сите времиња. 33-годишниот во моментов има нето богатство од 460 милиони долари.

Покрај тоа, Роналдо има голем број договори за поддршка со некои од најголемите светски брендови, вклучувајќи ги Најк, Хербалајф и TAG Heuer. Во 2019 година, Форбс го рангираше како втор најплатен спортист во светот со плата од 105 милиони долари.

Лионел Меси
Лионел Андрес „Лео“ Меси е аргентински професионалец и најдобар фудбалер во светот кој игра на позицијата напаѓач и е капитен и на Барселона и на аргентинската репрезентација. Меси, кој често се смета за најдобар играч на светот и од некои од најдобрите на сите времиња, има нето вредност од 400 милиони долари.

Неимар
Нејмар да Силва Сантос Јуниор, попознат како Нејмар или Нејмар Јуниор, е бразилски професионален фудбалер кој игра како напаѓач за Пари Сен Жермен и бразилската репрезентација. Тој се смета за еден од најдобрите играчи во светот. 27-годишниот има нето богатство од 360 милиони долари.

Златан Ибрахимовиќ
Златан Ибрахимовиќ е шведски професионален фудбалер кој игра како напаѓач за Серија А Милан.Тој се смета за еден од најголемите играчи на сите времиња и еден од најистакнатите фудбалери во историјата. 38-годишниот има нето богатство од 190 милиони долари.

Герет Бејл
Герет Френк Бејл е велшки професионален фудбалер кој игра како крилен напаѓач за Тотенхем Хотспур Премиер лигата и Велс. Тој е познат по своето темпо, умешност и физичка способност. 29-годишниот има нето богатство од 125 милиони долари.

Пол Погба
Пол Лабиле Погба е француски професионален фудбалер кој игра за премиерлигашкиот клуб Манчестер Јунајтед и француската репрезентација. Тој се смета за еден од најдобрите играчи од средниот ред во светот и е споредуван со некои од најдобрите играчи од средниот ред на сите времиња. 26-годишниот има нето богатство од 110 милиони долари.

Антоан Гризман
Антоан Гризман е француски професионален фудбалер кој игра како напаѓач за клубот Барселона од Ла Лига и француската репрезентација. Тој се смета за еден од најдобрите играчи во светот и е споредуван со некои од најдобрите играчи на сите времиња. 28-годишниот има нето богатство од 100 милиони долари.

Еден Азар
Еден Михаел Азар е белгиски професионален фудбалер кој игра како крилен играч или офанзивен играч за врска за Реал Мадрид од Ла Лига и е капитен на белгиската репрезентација. Тој се смета за еден од најдобрите играчи во светот и е споредуван со некои од најдобрите играчи на сите времиња. 28-годишниот има нето богатство од 100 милиони долари.

Луис Суарез
Луис Алберто Суарез Дијаз е уругвајски професионален фудбалер кој игра како напаѓач за шпанскиот клуб Барселона и уругвајската репрезентација. Тој се смета за еден од најдобрите напаѓачи во светот и го споредуваат со некои од најдобрите играчи на сите времиња. 32-годишниот има нето богатство од 80 милиони долари.

Заклучок
Со оглед на сето она што го кажавме, јасно е дека е добра идеја да ја следите вашата страст и да станете професионален фудбалер. Овие момци секако успеаја и си го обезбедија своето место меѓу најбогатите луѓе во светот.

Сè на сè, фудбалот е многу профитабилен спорт што повеќето луѓе сакаат да го гледаат и играат. И се чини дека доброто во тоа исто така се исплати. Значи, ако имате страст за овој спорт, не двоумете се да се занимавате со тоа и кој знае, можеби еден ден ќе се најдете на оваа листа

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement