Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Мишел Обама сподели необјавена фотографија од нејзината венчавка

Мишел и Барак Обама се венчаа во 1992 година во Чикаго. Речиси три децении подоцна, поранешната прва дама сподели фотографија од овој настан.

На фотографијата што за прв пат беше објавена, ја гледаме Мишел облечена во бела венчаница и превез, додека нејзиниот сопруг е во смокинг со бела машна. Очигледно е дека фотографијата е направена на венчавката, затоа што обајцата позираат со траги од торта на носот.

Во описот што ја придружува фотографијата, Мишел Обама се осврна на неодамнешната епизода на нејзината подкаст Мишел Обама, каде таа и нејзиниот гостин Конан О’Брајан разговараа за нивните свадби.

“Минатата недела на #MichelleObamaPodcast, Конан и јас се сетивме на нашите свадби. Оваа врска може да биде една од најважните делови на нашиот идентитет – да ни донесе радост, значење и поддршка секој ден. Но, едно е сигурно: Потребно е многу работа и искреност со партнерот. Го научив ова. Би сакал да слушнам неколку работи што ги научивте за вашиот брак.”

На овој подкаст, Мишел Обама отворено зборуваше за нејзината врска со поранешниот претседател на САД, велејќи, меѓу другото, дека имало моменти кога таа сакала да го исфрли од прозорецот. “Ова го велам затоа што мора да знаеш дека емоциите ќе бидат силни. Но, тоа не значи дека треба да се откажеш”, изјави Мишел.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Со цел да ги разгледаме подетално сите карактеристики на астролошките знаци забавни, женски и „свесни за модата“, ќе се запознаеме со секој од нив...

Fine Living

1. Фраери што не се држат до личната хигиена. Не само што ми паѓаат на ум само момци кои имаат холивудска насмевка, но апсолутно...

Cotton Club

Уметноста на традицијата се истакнува како клучен дел од кампањата Dolce & Gabbana есен/зима 2020 Манекенката Кјара Скелси се појавува на кинематографски, црно-бели фотографии...

Green Tea

Запушените синуси можат да го отежнат секојдневието и да создадат проблеми како што се отежнато дишење, главоболки, па дури и проблеми со губење на...