Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

ЛИОНЕЛ МЕСИ ПОТРОШИ 200.000 ДОЛАРИ НА 35 ЗЛАТНИ IPHONE ТЕЛЕФОНИ…

Седумкратниот освојувач на „Златната топка“ сакаше да ја прослави легендарната победа на Мундијалот со своите колеги и персоналот. Тој секако им приреди незаборавно изненадување со тоа што потроши над 200.000 долари на златни ајфони за соиграчите од Аргентина. 35 модели на iPhone беа целосно изработени од злато од iDesign Gold, компанија специјализирана за сопствени златни телефони.

Врз основа на моделот iPhone 14 про, секој уред го содржи амблемот на фудбалската репрезентација на Аргентина со зборовите шампиони на Светското првенство 2022 година и детали како што се името на играчот и бројот на дресот.

Извршниот директор на компанијата iDesign Gold, Бен Лајонс, изјави дека Лајонел не е само G.O.A.T., туку и еден од најлојалните клиенти на брендот iDesigns Gold и дека стапил во контакт со нив неколку месеци по финалето на Светското првенство. „Тој рече дека сака посебен подарок за сите играчи и персоналот за да ја прослават неверојатната победа, но не го сака вообичаениот подарок. Предложив златни ајфони со нивните имиња и му се допадна идејата“.

Подарокот од 200.000 долари звучи како скапа идеја, но не кога заработувате над 41 милион долари годишно. Договорот на Меси со ПСЖ истекува ова лето, а фудбалските клубови од Саудиска Арабија не се откажуваат од намерата да му се додворуваат на легендарниот играч, нудејќи му неверојатни милион долари дневно. Доколку Меси се пресели во клубовите Ал-Хилал (Ријад) и Ал Итихад (Џеда), неговите соиграчи ќе бидат навистина возбудени!

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement