Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

„Лаптоп“ на тркалца го освои светот: Погледнете го електричниот Walkcar во акција (ВИДЕО)

Ако некогаш сте чуле за електричниот Walkcar, сигурно сте биле разочарани од информацијата дека е достапен само за јапонскиот пазар. Но, веќе не.

„Cocoa Motors“, кое го произведува необичното возило, моментално започнува продажба низ целиот свет, по цена од 1.980 долари.

Walkcar е со иста големина како лаптоп, има четири тркала, независна суспензија, минијатурни батерии (68Wh) и два електромотори.

Може да се смести во ранец

Е-скутерот, да го наречеме така, го контролира наклонот на телото во одредена насока. Силата на електромоторот се пренесува на предните тркала, а Walkcar има два режима на брзина – Спорт (16 км на час) и Еко (10 км на час).

Необичното возило е тешко 2,9 килограми и може да се смести во ранец, пренесува порталот Електрек.

Доколку на сликата ви изгледа нестабилно, погледнете го следново видео и уверете се во неговите можности во урбаните средини.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Како што советуваат експертите од областа на сексот, потребно е да се посегне по различни начини на водење љубов, за самиот чин да биде...

Fool Moon

Без сомнение, кожата е најмоќниот тренд оваа сезона. Одамна не сме виделе ваква разновидност на кожни предмети во нашите колекции. Дизајнерите дури предложија да...

Fool Moon

Со овие 15 филмови, вашите очи сигурно ќе се насолзат. Веројатно сте гледале некои филмови од списокот, некои можеби ги немате, на кои со...

Fool Moon

Според количината на љубоморни испади, во споредба со другите знаци, Вагите се наоѓаат на средина. Дозата на љубомора кај Девиците е под просекот додека...

Advertisement