Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Кои се најплатените луѓе во 2020 година?

2020 година е многу предизвикувачка во сите можни сфери, дури и за најбогатите од богатите …

Секако, тие досега заработиле доволно пари за да останат дел од клубот на најплатени познати личности, но во споредба со минатата година, вкупниот пад на профитот е дури 200 милиони долари. Кога сме веќе кај бројките, комбинираната заработка на најплатените познати личности во светот достигнува дури 6,1 милијарди долари, така што и покрај светската пандемија и вмешаноста на САД во разни вести со многу несреќна конотација, богатството останува привилегија на многу sвезди во централниот дел од американскиот континент.

Оваа година неодамна беше составена нова листа на десетте најбогати познати личности, а исто како и минатата година, Кајли Џенер е на врвот на листата на Форбс оваа година. Откријте во галеријата кои познати личности ѝ прават друштво на топ 10 листата на заработка оваа година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Постојат жени кои се толку сигурни во себешто не мора да прибегнуваат кон никакви трикови за да се подобрат или да изгледаат подобро. Кејт...

Cotton Club

Ќерката на славната пејачка застана пред камерите за нова колекција на шарена облека потпишана од славниот британски дизајнер, а тоа се креации за вежбање...

Cotton Club

Силвија Фенди се занимава со класични елементи на машка облека, но тука додава и логоманија, па покрај основните тонови, колекцијата ги истакнува и ефективните,...

Fool Moon

Што одредува кој сексуално нè привлекува? Ова е изненадувачки тешко прашање на кое е тешко да се одговори затоа што се чини дека привлечноста...

Advertisement