Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Канjе Вест лансира линија производи за домашна употреба

Корпорацијата рапери „DONDA“ неодамна поднесе апликација за регистрација на бренд!

Откако го освои првото место на Билборд 200 со албумот DONDA оваа недела и дебитираше со уште неколку бои на adidas YEEZY, Канје Вест бара дополнително да ја прошири својата империја со наводно нуркање во доменот на домашните производи.

По промената на името во „Је“, извештаите наведуваат дека компанијата на 44-годишниот рапер, Mascotte Holdings Inc. се пријави за регистрација на бренд што ќе лансира линија на домашни (куќни) производи означени со оригиналното име „Kanye West“.

Компанијата ќе произведува крпи, завеси за туширање, текстилни ѕидни завеси, патосници и разни видови ќебиња. Користејќи материјали како кашмир, волна и свила, компанијата ќе претстави колекција ќебиња, како и покривки.

Не е јасно дали желбата на раперот за домашни производи е во согласност со потенцијалниот проект „KKW Home“ на Ким Кардашијан, започнат од нејзината компанија минатата година, бидејќи двата потенцијални потфати имаа ист тип на производи во апликациите.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Ова здраво смути е преполно со квалитетни вегански протеини кои помагаат во балансирање на нивото на шеќер во крвта и одржуваат чувство на задоволство...

Four Seasons

Означувајќи го деби -одморалиштето на брендот на Карибите, Six Senses La Sagesse, Гренада е сместена на југот на островот, позната по својот зачинет и...

Route 66

Целосно електричниот хиперавтомобил Лотус Евија е признат на престижните Меѓународни награди за дизајн (ИДА), освојувајќи ја категоријата „Дизајн на производ на годината“. Основани во...

Green Tea

Оваа сочна веганска кајгана е направени од брашно од леблебија и лен, а ароматизирана е со куркума и лук. За 5 минути добивате едноставен,...

Advertisement