Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Камила го откри вистинското лице на Вилијам: „Тој само ви изгледа дека е симпатичен и љубезен“

Ниту еден дом и домаќинство одвнатре не се истите луѓе кои изгледаат однадвор, ниту пак има совршено семејство кое никогаш не се расправа или не се буни себеси во своите четири sида, а најпознатото кралско семејство во светот – британското – не е исклучок. Пример е сопругата на принцот Чарлс, 73-годишната војвотка од Корнвол, Камила Паркер Боулс, која повеќе пати зборуваше за тоа како синот на Чарлс, принцот Вилијам, не ја покажува својата скриена страна на карактерот во јавноста, што наводно не е воопшто пријатна.

Наводно, откако се омажи за Чарлс во 2005 година, Камила им кажувала на своите блиски пријатели дека Вилијам не е слаткиот, љубезен и трпелив принц за кој сите гледаат кон него, туку дека има проблеми со изливи на гнев, открива висок извор од судот. Наводно, во неколку наврати им се пожалила дека Вилијам не заслужува таков жесток темперамент како иден крал на Англија.

Таа им раскажа за ситуациите во кои Вилијам ќе изгубел контрола и трпеливост додека се расправал со Чарлс и започнал да му вика на неговиот татко, кој потоа ќе се смири и послушно ќе се повлече од расправијата. Ја вознемирило тоа што никој во јавноста не го виде тоа, но сметала дека Вилијам е најголемиот доблесен човек во кралското семејство и според сите извештаи, примерен татко на три деца, седумгодишниот принц Џорџ, шестгодишната принцеза Шарлот и двегодишниот принц Луис.

Пред да се приклучи на семејството, самата Камила веруваше во добра слика за Вилијам од страна на јавноста има, и затоа се шокираше кога ја виде неговата скриена, мрачна страна. Судејќи според изјавите на неколку кралски службеници и судски соработници кои излегоа на виделина со текот на годините, Вилијам е исто така перфекционист кој очекува неговите вработени да дадат се од себе за секоја негова команда, но не се поштедени ниту членовите на неговото семејство. Како иден крал на Англија, најстариот син на принцезата Дијана, наводно, е решен да одржува многу високи стандарди во кралското семејство.

Неговиот експлозивен темперамент е исто така, сметаат многумина, една од главните причини за расправии со неговиот помлад брат, 36-годишниот принц Хари. Наводно, Вилијам не ја сакал Меган бидејќи идната сопруга на Хари била една од клучните причини зошто Хари и Меган се откажале од кралскиот живот и побегнале во Америка.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Најгламурозниот тренд од 2000-тите е повторно во мода. Модата од 2000-тите конечно се враќа на модните писти и на нашите гардероби: веќе сме навикнати...

Fine Living

Австралискиот уметник и златар Колин Барн верува дека шахот, како стратешка игра што ја уживаат милиони луѓе ширум светот, заслужува луксузен изглед, па затоа...

Fool Moon

Според (застрашувачката) европска статистика, скоро 70 проценти од жените воопшто не разговараат со својот партнер за секс. Зошто е важен разговорот? Не можеме да...

Route 66

Секогаш кога ќе наидеме на нов концепт на мотор, секогаш се надеваме дека тој ќе ни понуди нешто повеќе од вообичаено, поместувајќи ги границите...