Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Како ги поминуваат празниците богатите деца на Инстаграм?

Купувањето празнични подароци за личност која има сè може да биде многу тешка задача, но, богатите деца на Инстаграм односно Rich Kids of Instagram, кои секојдневно ги покажуваат своите луксузни работи, ја прават оваа тешка задача малку полесна…

Облечени во дизајнерски парчиња од глава до петици, уживајќи во најлуксузниот престој во руските планини или нивните домови, тие дефинитивно ни даваат доволно инспирација кога станува збор за купување подароци за одмор. Од раскошни украси за празници, до ултра луксузни подароци за одмор вклучувајќи спортски автомобили, Tiffany & Co детали и празници во одморалишта со пет sвездички, овие разгалени тинејџери дефинитивно добро се забавуваат, додека остатокот од светот се бори со пандемијата.

Можеме ли да ги обвиниме за тоа? Па, реално не. Според сите сметки, тие уживаат да се грижат за сите мерки за заштита на пандемијата, да ги трошат парите на нивните родители или парите што ги заработуваат од спонзорирани објави на нивните социјални мрежи, на што може да им завидуваме.

Овој пат, решивме да се одмориме од реалниот живот и да ѕирнеме во нивниот, за да ја видиме поубавата страна на целата приказна. Ви предлагаме да ни се придружите.

@dominguero

Подарок што е толку раскошен, што едноставно не може да се смести под новогодишна елка. Шпанскиот инфлуенсер дефинитивно ќе има убав одмор со ваков екстравагантен подарок.

@olesya_malinskaya

Олесија Малинкаја ужива во празничните вибрации на кафулето, во друштво на најновата колекција на Gucci, што и дава удобност и топлина.

@myrkadellanos

Ќерката на американскиот новинар, Мирко Деланос, Алекса, ужива пред огромна елка. Всушност, мораме да потенцираме дека таа не е во некој луксузен хотел со пет sвездички, туку пред нејзиниот дом во Мајами Бич.

@sergiocarrallo

Да се ​​дојде дома за време на празниците не е голема работа за многумина од нас – повеќето луѓе се враќаат во своите домови за да поминат време со своите семејства, но повеќето нема да го сторат тоа со хеликоптер.

@yana_leventseva

Оваа „travel“ блогерка го одбра прекрасното Aurora Village одморалиште за одмор. Каде е подобро да се слави Новата година отколку под поларната светлина?

@gulnarbaravia

Враќањето дома за празниците во суперавтомобил со uber-cool парче облека на Balenciaga, е она што го направи руската мода, Гулнора Мухединова.

@love__rose92

Прекрасната Роуз е снимена како ужива во белите празници – опкружена со бројни деликатеси, облиена со најубава розова боја, тоа е дефинитивно одличен начин да ги поминете празниците.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Дојде денот Доналд и Меланија, американскиот претседател и прва дама во заминување да ги напуштат Белата куќа и Вашингтон! Двојката се појави на церемонијата...

Fool Moon

Типот на личност, кој денес често го нарекуваат INFJ, Карл Јунг го сметал за најубав и редок. Што стои зад кратенката INFJ? Едноставно: интровертно,...

Fool Moon

“Веганизмот дефинитивно влијае позитивно на вештините за водење љубов. Тоа сум го слушнала многу пати од други луѓе, и самата сум веган, па затоа...

Cotton Club

Поранешниот супермодел очигледно добро се снаоѓа и за време на изолацијата. Иако нема класични емисии поради пандемијата на коронавирусот, Хелена им приреди вистинско „жешко“...

Advertisement