Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Екстремно богатото швајцарско семејство го нарача најскапиот адвентски календар во светот за 10 милиони долари

Британската дизајнерка Деби Вингам остава неизбришлива насмевка на лицата на мултимилионерите благодарение на нејзините уникатни сопствени креации.

Откако направи необична торта во форма на невеста во природна големина за неверојатни милион долари и најскапата фото рамка на светот за два милиони долари, таа е вистински „Дедо Мраз“ за богато, анонимно швајцарско семејство. Самопрогласената божиќна кралица го создаде она што би можело да биде една од нејзините најскапи креации – најскапиот адвентски календар во светот!

За 10.368.423 долари, Вингам го израдува богатото семејство завршувајќи го нивниот лов по врвен божиќен подарок. Со цена од 10 милиони долари логично е адвентскиот календар да биде полн со луксузни подароци.

„Мојот клиент рече: Сакаме да посетуваме нова земја секој месец следната година и ми треба начин да ги претставувам тие земји“, додала Вингам. Таа создала адвент календар што одговара на возбудлив распоред на патувања.

Така, членовите на семејството ќе добијат чанта од Париз Шанел од 23.216 долари, украсена со дијаманти, блескава златна арапска светилка опкружена со дијаманти и смарагди, што го претставува нивното претстојно патување во Дубаи. Отелотворувајќи го нивното претстојно патување до најсреќното место на Земјата, Дизниленд – во адвент календарот е луксузен Дизни украс опкружен со дијаманти. Покрај овие раскошни подароци, 12 семејни претстојни туристички дестинации се усогласени со рачно насликани уметнички дела.

Како ова да не е доволно екстравагантно, шлагот на тортата се артиклите од брендовите Картиер, Луј Витон, Гојард и Шанел за пополнување на внатрешноста на секој прозорец.

Земајќи го предвид обемот и ексклузивноста на овој адвентски календар, Деби Вингам ја напуштила традиционалната мала големина и создаде календар висок еден метар. Надворешната структура на адвент календарот е изработена од обновен абонос и лакирана со црна дијамантска боја за да му даде супериорен финиш.

Среќното семејство не само што ќе биде воодушевено од новиот луксузен адвент календар, туку и нивната наредна година изгледа прилично прекрасно со месечни патувања низ светот до дестинации како Париз, Дубаи, Њујорк, Дизниленд…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Four Seasons

Туристите најчесто го посетуваат во август, кога се одржува Еразмус турнирот на витези и кога може да се видат спектакуларните битки на модерните витези...

Advertisement