Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Биткоинот со сигурност достигнува вредност од еден милион долари

Доколку со сегашната вредност од 56.079 долари за една виртуелна паричка, Биткоин, се покажа како вистинито очекување дека неговата вредност ќе достигне 1 милион долари, што се базира на досега собрани и обработени податоци од експерти.

“Биткоинот ќе достигне вредност од еден милион долари по единица. Всушност, верувам дека, во одреден момент, имајќи го предвид само аспектот на недостиг, ќе биде неверојатно возбудлива работа да се поседува”, рече уредникот на CoinDesk Learn Оли Лич во едно интервју. Лич исто така вели дека Биткоинот е непобитен.

Лич очекува дека овој скок на цените ќе се случи по 2025 година, кога Биткоин поминува низ таканаречениот настан „расположение“. Како што објаснува „Инвестопедија“, тогаш наградите за рударството на Биткоин ќе се намалат за половина. “Една година по расположението ќе создаде голем скок на цената. Не знам кога Bitcoin точно ќе ја достигне таа вредност, но очекувам да биде по 2025 година”, објаснува Лич.

Најголемиот скок на вредноста на оваа криптовалута се случи во мај минатата година, по последното „расположение“, што доведе до скок на вредноста по единица од 600%.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement