Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Tonino Lamborghini претставува нова колекција на канцелариски мебел

Tonino Lamborghini е еден од луксузните брендови на Formitalia, кој нуди ексклузивен мебел за вашите домови и канцеларии, инспириран од универзумот на автомобили Lamborghini…

Од спојувањето со брендот Formitalia во 2005 година, колекцијата Tonino Lamborghini Casa е проширена со нови материјали, форми, текстури и бои повеќекратно. Ако обожавате автомобили и софистицирана естетика што особено ги придружува оние што доаѓаат со хипер префиксот, мебел со потпис на Tonino Lamborghini, поточно новата колекција на ограничено издание на GT Supercarbon, дефинитивно ќе ви се допадне. Колекцијата за канцелариски мебел користи елегантни материјали, како што се луксузна кожа, јаглеродни влакна и мермер, со неочекуван начин и стил, што му даваат посебна привлечност.

Од работните маси, преку коморите и столовите, сите парчиња од колекцијата GT Supercarbon Office толкуваат луксуз преку завиден квалитет и уникатен дизајн. Покрај тоа, оваа колекција мебел нуди и голем број опции за прилагодување, благодарение на што може совршено да ги задоволи сите ваши потреби.

Работна маса со фиоки
Како комбинација на работна маса и комода, GT Desk совршено ги имитира светлите бои и остри форми на автомобил Lamborghini. Современата работна маса има подлога и ногарки изработени од јаглерод, додека горната работна површина е поставена со кожа Cuoio col во нијанса Kestral Tan. Никелирани рачки со кожни влошки додаваат доза стил на овој дизајн, додека исто така се достапни и дополнителни опции како што се Multiplug, Desk Cable Port, Hidden Fridge и Safe Box.

President столица
Овој канцелариски стол е исто така изработен од карбон и покриен со кожа, со тон на тонските рабови, а исто така е украсен со релјефното лого на марката на потпирачот за глава. Столот има механизам за прилагодување на висината и механизам за осцилација, заедно со тркалата.

Guest столица
Секоја канцеларија или работен простор мора да им понуди место за седење на потенцијалните гости, клиенти и колеги, и токму тука влегува гостинскиот стол од оваа колекција, кој доби двобоен кожен тапацир со метална подлога со мат финиш. Столот е прекриен со Daino col кожа од предната страна и кожа Cuoio одзади, додека нејзините ногарки се создадени во минималистички црни тонови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Светот зуи за големото интервју меѓу Меган Маркл и принцот Хари во кое војводите од Сасекс првпат зборуваат за нивната одлука да го напуштат...

Green Tea

Чоколадна торта е, сите ќе се согласат, вистинска класика меѓу десертите, така што има малкумина кои не сакаат деликатеси со чоколадо. Искусната француска готвачка...

Cotton Club

Модерен капут е главната набавка на новата пролетна сезона. За тоа сведочат не само колекциите на брендови, туку и фотографиите од уличен стил на...

Cotton Club

Долче и Габана е една од оние брендови од кои однапред знаеме што да очекуваме. Или така мислевме. Сицилијански мотиви, сензуални фустани, долна облека...

Advertisement