Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

“THE TERRACES” – ЖИВЕЈ КАКО ПОЗНАТИТЕ ЛИЧНОСТИ НА КАРИБИТЕ ЗА 200 МИЛИОНИ ДОЛАРИ…

„The Terraces“е најневеројатниот дом на островот познат по тоа што е магнет за патниците од А-листата.

Кога ќе помислиме на домовите од соништата, повеќето од нас би биле задоволни со мала, шармантна куќа и затскриена плажа на карипски остров. Лоциран во Сент Винсент и Гренадини, Мистик секако би одговарал на овој опис, но нема ништо мало во спектакуларниот имот кој сега се продава. Познат како „The Terraces“, овој дом е ништо помалку од исклучителен.

Проценет на 200 милиони долари, ова е најскапиот дом на Карибите кој некогаш бил јавно наведен. Местото за одмор на Принц? Омилено место на Брус Вилис? Ова е најголемиот имот на островот со репутација на омилено место за ултра познатите. Кралицата Елизабета Втора патувала на островот во три наврати, а веројатно била инспирирана од нејзината сестра, принцезата Маргарет, која првично ја изградила вилата Les Jolies Eaux, која е достапна за изнајмување.

„Мистик е остров на кој доаѓаат луѓе од неверојатно висок профил – и тие не објавуваат за тоа на социјалните мрежи“, објаснува агентот за имот Најт Френк. „Папараците се забранети на островот и лесната, опуштена интеракција на кралските семејства, рок ѕвездите, познатите личности, деловните магнати и претприемачите е навистина уникатна. Суштината на Мистик мора да се доживее за да се разбере“.

Никој не го сака Мистик како рок ѕвездите, бидејќи Дејвид Боуви исто така имал вила на островот, а суперѕвездите како Пол Макартни, Џон Бон Џови и Мик Џегер се познати по тоа што летуваат тука.

Со децении, Мистик имаше репутација како една од најексклузивните заедници на целиот Кариби, со приближно 100 домови поставени на 1.400 хектари. Луксузниот имот „The Terraces“ е изграден на нешто повеќе од 17 хектари, што го прави најголемиот имот на островот.

Со сè што овој дом има да понуди, невозможно е да не се споредува со некои од најдобрите одморалишта во регионот.

Големите девет мастер апартмани ќе направат гостите да се чувствуваат како дома, додека има и посебна вила.

Има вкупно 13 спални соби и 13 бањи, така што апсолутно никој нема да може да се жали на недостаток на приватност.

Главната ложа има два базени, од кои и двата би биле претенденти за најдобар базен на Карибите, доколку некогаш постоеше награда во таа категорија. Вилата за гости има и свој бесконечен базен, бидејќи едноставно не можете да бидете премногу разгалени на толку прекрасен остров.

Ако Мистик е суштински, приватен островски рај, The Terraces, како најголемиот и визуелно највпечатлив имот на островот, не е само еден од највпечатливите домови на Карибите, туку веројатно и еден од највпечатливите домови во светот. Кој ќе го купи овој простран имот мора да вети дека редовно ќе ги забавува пријателите и семејството, бидејќи има повеќе од доволно простор за живеење за секоја соба да и даде своја тема.

The Terraces го нуди најзабавниот простор од кој било имот на островот, па немојте да се изненадите ако слушнете „Wondervall“ додека поминувате покрај бродот. Сепак, би било разбирливо доколку гостите попрво би стоеле во тишина и би се восхитувале на прекрасниот декор – инспириран од венецијанските стилови – и муралите, насликани од францускиот уметник Жан-Клод Аденин.

Кога сакаат мир, домаќините едноставно можат да уживаат во неверојатниот поглед на Карипското Море и Атлантикот.

Прекрасните терени и градини ве поттикнуваат да истражувате, а има дури и тениско игралиште кое е и најубавото на целиот остров.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement