Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Six Senses ја претвора нашата планета во рај

Означувајќи го дебитантскиот напредок на брендот на Карибите, Six Senses La Sagesse Grenada се наоѓа во јужниот дел на островот, кој е познат по своите зачини и лежерниот начин на живот…

Со датумот на отворање закажан за следната година, одморалиштето и резиденцијата ќе заземат околу 15 хектари, користејќи ја својата природна средина на најдобар можен начин, нудејќи им на сите свои гости приватност и неверојатен поглед на тиркизното море. Одморалиштето ќе понуди педесет и шест соби за гости, седум еднособни вили и пет двособни вили, додека ниту една зграда нема да биде повисока од прекрасните палми. Под влијание на традиционалната архитектура на овој регион, дизајнерскиот јазик го имитира карипското село на вистински еклектичен начин. Патеките што се протегаат низ градините се направени од згура и кокос.

Исто така, гостите ќе имаат на располагање модерни живеалишта, достапни за купување, кои одат со зелени покриви и три или четири спални. Тие се внимателно и индивидуално лоцирани на драматична падина, додека се опкружени со околу 2.000 квадратни метри прекрасно уредени градини. Секоја вила има свој бесконечен базен и тези околу неа. Бришејќи ги линиите помеѓу внатрешноста и екстериерот, јадење се прелева кон покриениот бар и терасата со скара што се спојува со градината.

Сопствениците ќе имаат пристап до сите погодности на одморалиштето и неговите услуги, со неспоредлива приватност. Исто така, ние нудиме специјални пакети за внатрешен дизајн и опремување на вили, така што идните сопственици ќе можат да уживаат без грижи.

Електрична колекција на ресторани и барови ќе ја окупира плажата, додека Six Senses Spa ќе им обезбеди на гостите оазен мир со изводреден поглед на тркизната лагуна.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Ниту едно чувство не е толку моќно и евокативно како мирисот… Мирисот на око може да предизвика спомени од минатото, да ве потсети на...

Cotton Club

74-тото доделување на филмската награда BAFTA (British Academy Film Awards) се одржа на 10 и 11 април во Лондон. Поради пандемијата коронавирус, церемонијата се...

Green Tea

Потекнува од древна Кина! Комбуха е пијалок кој настанал пред 2.000 години во Кина, каде се сметал за еликсир на бесмртност и живот. Овој...

Fool Moon

Дали вашата сродна душа сонува за вас – ова се знаците на кои треба да обрнете внимание! Дали сте се сретнале со сродната душа...

Advertisement