Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Saint Laurent го произведе најлуксузниот касетофон досега

Постојат многу дизајнерски куќи ширум светот, во кои модата се вклопува на значаен начин со други интересни и вештачки предмети …

Saint Laurent е еден од брендовите задолжени за преземање на различни иконски карактеристики на дизајнот од субкултури, слични на хип хоп, претворајќи ги во уникатни и исклучително луксузни модели на својата позната линија колекција Rive Droite на Saint Laurent. Овие потези влијаеа на создавањето на исклучителна грамофонска плоча, дизајнирана од Пјер Руфод за Saint Laurent, како и на партнерство со брендот Bang & Olufsen, создадено за лансирање на целосно црна, ексклузивна колекција на звучници.

Продолжувајќи да ги воодушевува сите љубители на аудио опремата, Saint Laurent претставува нов музички додаток на својата линија, но сега станува збор за реинтерпретација на бумбокс касетофон, кој игра голема улога во уличната култура и историјата на Њујорк. Создаден во соработка со брендот GPO, неговиот нов боумбокс го должи својот совршено избалансиран дизајн на употреба на два материјали, нерѓосувачки челик и телешка кожа со потпис на Saint Lourent, во сооднос 90/10.

Без разлика дали сакате силни ритмови или воопшто не би ги свиреле на овој уред, едно е сигурно, неговата убавина ќе ве врати директно во ерата на хип хоп, исполнувајќи го вашиот животен простор со ретро шармот од осумдесеттите и деведесеттите години. Сите аудиофили кои едвај чекаат да го донесат овој бумбокс дома, можат да го најдат на секој Rive Droite, креативна и културна дестинација на брендот Saint Laurent, направен од директорот на брендот Антонио Вакарело, за 1.385 долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

8 намирници што треба да се избегнуваат! Овесни снегулкиЖитарките за појадок често содржат многу јаглени хидрати и шеќери. Како резултат, тие можат да доведат...

Fool Moon

Законот на бројот 3 се заснова на афирмација и едноставна заповед: „Сè што правите ќе ви се врати тродупло“. Универзумот сака да постигнете сè...

Green Tea

Џени Ривет, личен тренер на принцезата Дајана, откри која рутина за фитнес е одговорна за формата на Лејди Ди и самодовербата што ја имаше...

Fool Moon

Нема ниту еден познат актер од периодот на поранешна Југославија, на кого политичката пауза во 1990/91 година. не му ја комплицираше неговата кариера до...

Advertisement