Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Resorts World Лас Вегас дебитира со својата прва бања Авана која нуди традиционални и светски познати третмани

Оваа бања е единственото место во Соединетите држави каде што посетителите можат да ја доживеат театарската уметност на шоуто „Уметност на третманот со Ауфгус“, покрај лековитите кристални терапии, има и фонтани на младост и многу повеќе.

Resorts World Las Vegas debituje prvim spa centrom Awana

Уметноста на Ауфгус во Авана Спа е инспирирана од европските сауни кои обезбедуваат подмладување и дружење за заедничка цел за поголема благосостојба. Бањата има грејна просторија инспирирана од театар со ароматерапија, музика и осветлување. Таквото социјално искуство ветува дека ќе се опушти, оживее и подобри вашето расположение.

Resorts World Las Vegas debituje prvim spa centrom Awana

Бањата Авана има заоблени соби, заоблени sидови и дизајн што промовира трансформативно и холистичко искуство. Најмодерното искуство на Фонтаната на младоста вклучува мрежа од шест базени на виталност, просторија со кристален лакониум, кревети за тепидариум, соби исполнети со пареа, студени тушеви со магла и „прошетка по дожд“.

Искусен тим на естетски мајстори Awane обезбедува решенија за нега на кожа користејќи Hydrafacial, најнапредната технологија за лице.

Resorts World Las Vegas debituje prvim spa centrom Awana

Развиен од малезиската корпорација Genting Berhad, Resorts World Las Vegas има 3.506 соби и апартмани за гости, опции за храна и пијалоци од светска класа, театар, разни места за ноќен живот, како и голем број бутици од познати брендови и многу повеќе.

Resorts World Las Vegas debituje prvim spa centrom Awana

За подмладување на умот, телото и душата, Авана нуди луксузни третмани проткаени со велнес традиција од целиот свет. Професионално обучени техничари ќе понудат асортиман на масажи и телесна терапија направена од хималајска сол. Бањата, исто така, нуди третмани за кристално и звучно лекување, маски за коса со мароканско масло и маски од скапоцени камења од скапоцени камења и чаши од Кнеско Gemstone i Cupping.

Resorts World Las Vegas debituje prvim spa centrom Awana

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Ерата на Пагани Хуаира е при крај. Или можеби не? На крајот на краиштата, Pagani до неодамна сè уште ја градеше повремената Zonda за...

Fool Moon

При самото спомнување на Италија, првото нешто што ни паѓа на ум е одреден вид на кежуал гламур. Како оваа држава го доби тој...

Fine Living

Неверојатниот дом е дизајниран од познатиот архитект Золтан Пали. Имотот, кој беше домаќин на новата рекламна кампања на брендот Тифани во која беа вклучени...

Four Seasons

Ако на истото место летуваат Бијонсе, Џеј Зи, Дрејк, Кардашијан, Шакира, Вин Дизел и Шарлиз Терон, тоа место мора да има нешто посебно. Тоа...

Advertisement