Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

ODISEO – Место кое ќе ги задоволи сите ваши потреби за луксузна забава

Нема потреба да одите во Лас Вегас за гастрономски оброци, забава, коцкање и блескав ноќен живот. Одисео сето тоа го собира под еден покрив како дел од градот Мурсија, во југоисточна Шпанија.

Новиот спектакуларен забавен комплекс во градот Мурсија ќе ве изненади и воодушеви. Сјае со спектакуларноста на Лас Вегас и екстравагантноста на Дубаи, истовремено претставувајќи ја современата гастрономија на регионот Мурсија.

Овој храм на забава и храна вклучува врвен ресторан со Мишелин ѕвезда, спортски бар за коцкање, казино, ноќен клуб и прекрасни тераси на покривот за коктели и гурмански оброци – а згора на тоа има прекрасна приватна тераса на покривот со извонреден конзолен базен, корпоративен простор и приватни забави.

Регионот Мурсија е гастрономски главен град на Шпанија во 2021 година, а храната е многу важна овде. Не е ни чудо што центарот на Одисео ја има најдобрата гастрономска понуда.

Во комплексот Одисео ве очекува „Red Bar“, кој ветува сетилно искуство – пијаното ќе ве прегрне со прекрасни мелодии, додека вие уживате во гурманската јапонско-перуанска фузија храна, која нуди експлозија на вкусови и ароми.

Можете да уживате во терасите на отворено преку целата година благодарение на сувата и сончева клима на Мурсија. Отворен цел ден за појадок, ручек и коктели, предјадења и вечера, на своите гости им нуди уживање во медитеранските вкусови кога и да посакаат. За неформална храна во американски стил, одете во лиценцираниот спортски бар со најголеми коефициенти за обложување во Европа.

Потоа, тука е препознатливиот ресторан „La Gastronomica“ каде ќе ја пробате највкусната храна на готвачот Назари Кано. Покрај главната трпезарија, има и прекрасна бар-маса за готвачи каде гостите можат да бидат маѓепсани од вештините на готвачите кои го подготвуваат секое јадење.

La Olimpica е најголемиот конзолен базен во Европа кој „виси“ над терасите, 30 метри над земјата. Долга е 42 метри, а секоја страна, што е 20 метри, е конзолна над страната на зградата Одисеја! Се чини дека ова ќе биде навистина незаборавно место за приватни прослави и корпоративни настани.

За забавите во стилот на Лас Вегас, Одисео ветува и гламурозна вечера во стилот на кабаре. Секако, има и казино, па ако чувствувате дека среќата е на ваша страна, можете да одите во казино навечер со високи влогови и висок гламур.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement