Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Monument Valley – Импресивна масичка за кафе

Duffy London, бренд познат по своите скулпторски парчиња мебел, штотуку ја претстави својата нова лимитирана едиција Monument Valley масички за кафе…

Со слоевит дизајн создаден од мермер, оваа масичка лесно станува дел од централната декорација на секоја просторија. Дизајнерот ја претстави својата визија за американскиот пустински пејзаж, кој се чини дека е превртен наопаку во оваа табела.

Секоја маса е создадена од еден блок мермер, што само по себе гарантира дека секое парче е уникатно и дека никој не е ист. Слоевит ефект на мермер се постигнува со традиционални техники на обликување. Табелата е завршена со брусење и полирање, за совршено да се нагласи мазноста и сјајот на мермерот.

Иконските карпести формации на „Споменик долината“ и погледот кон американскиот запад биле инспирација за овој драматичен дизајн, дизајниран да претставува пуста оаза, како што објасни Крис Дафи, нејзиниот творец.

Масичката за кафе Monument Valley е достапна во три верзии – Карара Вајт, Неро Порторо и Португалија Портокал. Исто така постои и изборна завршница создадена од алуминиум од розово злато, што додава шмек на женственост во целата приказна.

Цената на оваа маса е 27.600 долари, и е ограничена на само 25 парчиња.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Откако е снимен во инвалидска количка, Бред предизвика дебата меѓу обожавателите кои тврдат дека неговата бивша е виновен за сè! „Бред Пит ја напушти...

Green Tea

Истражувањата покажуваат дека свежо цвеќе во вашиот дом всушност може да го намали нивото на болка. Многумина од нас знаат за обичајот да испраќаат...

Cotton Club

Стилот не знае за години. Се работи за личност, лична перцепција и избор. Она што жената може да изгледа „забрането“ да го носи по...

Four Seasons

Во Португалија, но далеку од португалското копно, има мало парче зелен рај наречено остров Флорес. Од португалскиот брег е оддалечен скоро 2000 километри и...

Advertisement