Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

METROPOLIS – Импресивна маса за совршен амбиент

Кипарското студио Mousarris е специјализиран во создавање на уникатни парчиња мебел што нè асоцираат повеќе на чудни скулптури…

Wave City е инспирирана од градската панорама од филмскиот хит на Кристофер Нолан. Inception е едно од неговите најпопуларни достигнувања. Наречена Metropolis, оваа маса е проширена верзија на City Cube, со поголема врвна површина. Спектакуларното црно парче доби метална рамка со закривена панорама, која е обложена со стакло од сите страни. Димензиите на масата се 120x60x45 cm, додека се карактеризира со стилска мат финиш.

Покрај тоа, можеме да кажеме дека оваа маса е дел од колекцијата Wave City, и тоа е педантно изработено парче кое ја крие функционалноста и естетиката. Слободно можеме да кажеме дека тоа ќе биде во центарот на вниманието каде и да е – без разлика дали станува збор за стан или канцеларија.

Ако сакате да биде ваше, можете да го купите преку официјалната веб-страница на брендот, каде што, исто така, можете да ја дознаете цената и сите други важни детали.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Класични кожени патики Tabi High, добија нова улога во оваа модна сезона…. Maison Margiela и Reebok соработуваат долго време и заедно го освојуваат светот,...

Green Tea

Здрав, летен и исклучително пријатен! Како што се приближуваме до плажата, подготовките брзo се спремаат. Што подразбираме под тоа? Балансирана исхрана, многу вода, вежбање,...

Fine Living

Љубителите на архитектурата знаат дека има многу убави домови во делот Џорџтаун во Вашингтон, но не сите можат да се поврзат со најпознатата прва...

Fool Moon

Придружете се на нов, пооптимистички летен начин на живот следејќи четири едноставни совети. Летните месеци се неразделно поврзани со патувања, бесконечна забава и неисцрпен...

Advertisement