Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Lena Dunham ја продава својата шармантна 102 години стара куќа во Лос Анџелес

Сакаме да ѕирнеме во домовите на славните и да видиме како тие живеат, а бунгалото на Лена Данам во центарот на Лос Анџелес изгледа исто како што би го замислиле домот на актерката (можеби заради впечатокот што го остави во серијата „Девојки“): симпатичен и удобен дом со шик винтиџ детали.

Куќата со три спални соби и три бањи, дневна и кујна има и градина со базен и мала куќа за гости со дневна соба и мала кујна.

Ретко имаме шанса да видиме славни личности, особено во Америка, кои живеат во домови со толку долга историја, а меѓу поранешните сопственици на оваа куќа е и холивудскиот актер Џорџ Пепард, кого го гледавме во култниот филм „Појадок кај Тифани“ со Одри Хепберн. Лена ја купи куќата во 2015 година за 2.725 милиони долари, а денес ја продава по скоро иста цена, бидејќи се чини дека сепак го најде својот дом во Њујорк. Сепак, ова е одлична можност да ѕирнеме во овој дом на славни личности со долга историја и подолу да видите повеќе фотографии од овој романтично украсен бунгалов исполнет со светлина.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement