Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

FOLD – Kујнски остров што остава впечаток

Австрискиот бренд STEININGER е познат по своите уникатни кујни и парчиња мебел изработени од избрани материјали…

FOLD е нивниот најнов кујнски остров, на кој му е дадена нагласена, аголна форма, со површина што има волшебен сјај. Тоа е вистинска стилска изјава, која ја крие неговата функционалност – гледана однадвор, никогаш не можете ни да замислите дека ова е кујнски остров.

Кујнскиот остров FOLD се карактеризира со кубистичка површина, изработена од гребен, треперлива легура од месинг, што е лесна за одржување. Внимателно избраната технологија за компјутерско производство металот го претвора во фасцинантен кујнски предмет, со неверојатна прецизност. Светлиот, топол месинг тон создава прекрасен амбиент, кога светлината ги осветлува неговите агли.

Неколку хај-тек елементи се дел од овој кујнски остров, и токму тоа го прави вреден за модерните домови. Една од најважните е M.Pod, работна површина со висока технологија што може да се користи за контрола на паметните функции на кујната. Тоа е всушност екран на допир кој мери 32 инчи, и е направен од специјално обработено стакло, кое може да се користи и за подготовка на храна. Интелигентната работна плоча функционира како контролер на сите паметни карактеристики на кујната.

Другите придобивки на островот FOLD кујна се скриени во самата единица. На пример, извлекувачот може да биде целосно покриен, додека може да се активира со вграден сензор за движење. Исто така, од една страна на кујнскиот остров е скриен бар, додека од друга е мијалникот. Покрај тоа, фиоките лоцирани во внатрешноста на островот се опремени со скриени светлосни елементи.

На крајот, слободно можеме да кажеме дека кујнскиот остров FOLD крие сè што ви треба, во рамките на неговиот едноставен, чист и пред сè функционален дизајн.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Вулф Барнато не е само легендарно име во светот на моторспортот, туку и голем дел од историјата на брендот Bentley… Како дел од групата...

Four Seasons

Со оглед на тоа што целата оваа година може да се опише како секаква, само не обична, зошто тогаш нашите патувања би биле такви?...

Green Tea

Денес ви предложуваме рецепт кој уште еднаш потврдува дека здравата храна може да биде разновидна, одлично да нè засити, но да биде и со...

Fool Moon

Во студија објавена во „Еволуција и човечко однесување“, научниците истражувале љубовно-сексуални врски на 959 машки и женски хетеросексуални испитаници, обрнувајќи особено внимание на специфични...