Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Ferm Living Колекција за совршена пролетна атмосфера

Никогаш не е рано да започнете подготовки за пречек на потоплите денови и да си дозволите функционален дизајн полн со земјени и природни тонови …

Данскиот бренд Ferm LIVING лансираше нова колекција мебел и украсни предмети за пролет/лето 2021 година. Наречена Outdoor Poetry, палетата производи е дизајнирана да ја дочека потоплата сезона со своите светли и природни тонови.

Луксузната колекција содржи неколку серии минималистички и самоодржливи парчиња, создадени со употреба на рециклирана пластика. Libra Watering Can кантата за наводнување е создадена во прекрасни нијанси на Olive, Cashmere и Black, додека моделот Verso Jug носи нагласени природни обрасци во длабок кафеав тон. Дополнителни предмети што ја придружуваат целата колекција доаѓаат во форма на балконски саксии, а има и прекрасни керамички корпи кои можат да послужат како централна точка на трпезариските маси.

Серијата удобни столици за надворешни работи се придружени со компатибилни, удобни перници и хокеј стапчиња што се преклопуваат. Овој дизајн е наменет за балкони или тераси во текот на летото и уживање во топлите сончеви денови. Колекцијата е комплетирана со парчиња за уживање на отворено, како што е долга дрвена клупа и удобна лежалка.

Целата колекција можете да ја видите во нашата галерија, додека сите предмети може да се купат на официјалната веб-страница на брендот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Додека Лејди Гага снимаше во Рим, семејниот пријател Рајан Фишер се грижеше за нејзините три француски булдози, но за време на вечерна прошетка пред...

Fool Moon

Дека времето е навистина драгоцено, тоа го соопшти 56-годишната актерка Кортни Кокс со своето последно видео објавено на Инстаграм, во кое ја презентираше својата...

Fool Moon

За да не се изгуби мирисот и уникатниот шарм. Дали внимавате на датумот на истекување на вашите омилени парфеми или секогаш успевате да ги...

Cotton Club

Зимата е при крај (конечно!) – време е да ја подготвите гардеробата за топлата сезона. Точно, пред тоа треба да го поминеме оној вонсезонски...

Advertisement