Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Casa Bautista – Совршено место за одмор во срцето на џунглата

Во последниве години, Тулум доби многу исклучителни хотели кои совршено се вклопуваат во рајскиот пејзаж на ова мексиканско приморско одморалиште.

Но, со цел да ја задоволи се попрестижната клиентела, Тулум постојано се освежува и се раѓа, откривајќи ги своите скриени привлечности и магијата на природата. Овој пат, ви ја претставуваме Casa Bautista, ултра луксузна вила лоцирана во биосферен резерват Sian Ka’an, на само неколку километри од центарот на градот, помеѓу кристално чистите води на Карибите и бујната џунгла.

Вилата е со површина од 300 м2 распоредена на три ката, со 5 соби за гости кои можат да соберат до 10 лица, обезбедувајќи им незаборавен престој. Неговата структура во облик на L, поставена на потпорници, има и исклучителен светларен прозорец, така што гостите се во совршена хармонија со бујната природа на околината. Навистина, ограничувањата помеѓу ентериерот и екстериерот се скоро непостоечки благодарение на бројните отвори. Гостите можат дури и да уживаат во џакузи на тераса и тушеви на отворено.

Гостите кои сакаат да уживаат во погледот имаат заедничка станбена површина и тераса на покривот со базен со поглед на надстрешница и Карипско Море. Покрај тоа, за да им служи на трите ката на Casa Bautista, Studio Productora создадоа раскошно бетонско спирално скалило кое буквално стои на средина од куќата.

Модерна и истовремено сурова, оваа вила постојано ќе ве изненадува, особено благодарение на многуте дрвени тераси, перголи и бетонски допири кои овозможуваат топла атмосфера. Оваа мешавина на стилови и дава изненадувачка привлечност на Casa Bautista, но останува совршено во склад со нејзината околина.

За гостите кои бараат супериорни услуги, Casa Bautista ги нуди сите услуги на хотел со пет sвездички со личен готвач, часови по јога, масажи достојни за спа центар во дворот итн.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Најновиот дом на брендот Versace сака да го направи вашиот ентериер уште помодерен … Италијанскиот луксузен бренд штотуку ги отвори вратите на својата нова...

Fool Moon

Во последната година видовме дека се сменија многу од она што го знаевме. Сепак, некои работи и понатаму остануваат исти. Социјалните мрежи сè уште...

Green Tea

Ви откриваме сè што треба да знаете! Во заедницата на нутриционисти, познати по специјалните хранливи состојки, но и разни животински и растителни производи што...

Cotton Club

Во свет каде што зборовите пандемија, карантин, вакцина и ограничувања се користат почесто отколку што би сакале, модата нè потсетува дека треба да се...

Advertisement