Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Bovet Револуција! создаден нов часовник од 394.500 долари

Швајцарскиот бренд за луксузни часовници Bovet е повторно во центарот на нашето внимание, бидејќи тие штотуку лансираа нов, неверојатен модел со ограничено издание…

Откако ја доби наградата Mechanical Exception за време на наградите GPHG во 2020 година, благодарение на Bovet Recital 26 Brainstorm Chapter Two и неговиот неверојатен летечки турбилон со две лица, швајцарскиот бренд ја претстави новата верзија на овој величествен модел: Bovet Recital 26 Brainstorm Chapter Two Sunshine Collection.

Ви го претставуваме сафирното куќиште од 47,8 мм, кое е пренесено од претходната серија, овој неверојатен модел ни дава можност навистина да ги видиме сите делови на неговиот механизам. Неговиот бирач е навистина впечатлив, благодарение на светло жолтата сфера што лебди над механизмот.

Во меѓувреме, печатените индекси и заоблените стрелки се создадени во чиста црна варијанта за фантастичен визуелен контраст, додека суптилните жолти детали ги красат и двата под-бирачи.

Целосно слободен, но луксузен дизајн, овој часовник е во најмала рака исклучителен. Неговиот механизам за рачно намотување 17DM06-DT секогаш ќе ви го покаже точното време, каде и да сте. Неговата енергетска резерва трае околу пет дена, што е повеќе од доволно.

Не изненадува фактот што овој часовник е поврзан со елегантен алигаторски гумен ремен, кој совршено одговара на целиот дизајн. Ќе бидат произведени само седум такви модели, а цената на еден ќе биде 394.500 долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Меѓу глобалните трендови на иднината, за кои зборуваат експертите, има еден што дефинитивно предизвикува симпатија и интерес. Се појави во 2020 година, најпрво како...

Fool Moon

На една од неговите посети, Садгуру одговори на прашањето какво е значењето на процесот на чистење на аурата во храмот Линга Баирави и зошто...

Green Tea

Направете овесно брашно за само неколку минути, со единствена состојка и процесор за храна или блендер. Овесното брашно е без глутен и е совршена...

Cotton Club

Меланија Трамп ја напушти Белата куќа. Но, како и секогаш, таа го стори тоа со многу стил... Меланија и Доналд Трамп денеска ја напуштија...

Advertisement