Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Audemars Piguet лансира деликатна колекција накит

Нагласувајќи ја уметноста за производство на високи часовници и механизмот по кој се познати, Audemars Piguet ви претставува беспрекорни новитети…

Швајцарската марка на часовници, Audemars Piguet, претстави прекрасна колекција накит, инспирирана од часовниците Royal Oak. Наречен K.I.S.S (Keep It Super Simple), новата колекција всушност го означува двегодишното партнерство на брендот со златарката, Каролин Баки.

Колекцијата се одликува со нараквици и ѓердани, претставува креации инспирирани од високата уметност на правење часовници, поинаку позната како Висока хорогерија. Соработката помеѓу брендот Audemars Piguet и Buki започна во 2018 година, кога тие заеднички го создадоа часовникот со ограничено издание на Royal Oak Frosted Gold.

„Квалитетната изработка мораше да остане во центарот на вниманието, со природна склоност кон едноставност, и кога станува збор за дизајнот и кога станува збор за целта“, изјави брендот. Колекцијата се состои од две различни големини на златни нараквици во различни бои, заедно со ѓердани кои го придружуваат секое парче. Слободно можеме да кажеме дека оваа линија се втурнува длабоко во механизмот Audemars Piguet, односно на својата двојна пролет, која за прв пат дебитираше во 2016 година.

Со цени кои се движат од 7.196 до 21.216 швајцарски франци, колекцијата веќе може да се купи во бутици на познатата марка.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Уште откако доживеа несреќа на француските Алпи во 2013 година, здравјето на еден од најдобрите возачи на Формула 1 во нејзината историја, повеќекратниот светски...

Cotton Club

Нема ништо поубаво од купување нови чизми кога зимата ќе ви тропа на врата. Може да биде ладно и дождливо надвор, но ако имаме...

Fool Moon

Како што советуваат експертите од областа на сексот, потребно е да се посегне по различни начини на водење љубов, за самиот чин да биде...

Fool Moon

Без сомнение, кожата е најмоќниот тренд оваа сезона. Одамна не сме виделе ваква разновидност на кожни предмети во нашите колекции. Дизајнерите дури предложија да...

Advertisement