Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

5 Фраери кои не можат да се толерираат

1. Фраери што не се држат до личната хигиена. Не само што ми паѓаат на ум само момци кои имаат холивудска насмевка, но апсолутно е неприфатливо за некој деновиве да шета низ светот со искривени, црни заби, смрдливи и/или запоставени. Ако не може да се грижи за сопствената хигиена и здравје, замислете како ќе се грижи за вас?

2. Фраер кој е поблизок до својата мајка отколку нормално. Едноставно е нешто чудно со возрасно момче кое одвреме-навреме ја повикува својата мајка и бара нејзино мислење или дозвола за сè. Блиска врска, полна со почит, е многу пожелна, но премногу блиска едноставно не е нормална. Потребен ви е маж, а не изгубено момче.

3. Фраер чии пријатели воопшто не можете да ги поднесете. Ако вашата прва асоцијација со неговите пријатели е идиоти, размислете за вашата врска. Можеби е супер убав и супер внимателен, но ако се пијанчи и опие со пријателите цел ден и се дружи на PlayStation, веројатно нема да имате среќна иднина со него.

4. Фраер што живее на твојот грб. Мислиме на момчето што е банкрот. Изгубен! Паразит! Кој мисли дека е доволно да ве бакне неколку пати и да ве фрли на кревет за да заработите средства за вашето постоење. Затоа што ти си таа што плаќа апсолутно сè. И тој не прави буквално ништо. И тој не гледа ништо лошо во тоа.

5. Фраер кој има проблем со пиење и/или дрога. Ако тој не е во состојба да остане трезен кога и да излезете со него или кога ќе излезе, сериозно размислете зошто сте со него. Интоксикациите и глупостите што ги носи во пакет се разбирливи за тинејџерите, толерантни за дваесеттите години, но апсолутно неприфатливи дури и малку пред раните триесетти години.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Ако спаѓате во категоријата жени „plus size“, есента е одлично време да експериментирате со модата. Повеќе облека на телото значи повеќе опции за комбинирање.Ако...

Fool Moon

Кога велиме мантра, обично мислиме на некоја реченица што треба да се повтори на неодредено време и парите магично ќе се појават во нашите...

Fool Moon

Кинеската астрологија, како и класичната западна астрологија се состои од 12 хороскопски знаци. Според кинеската астрологија, секоја година управува одреден знак, кој секогаш се...

Green Tea

УН Диета – Воведни забелешки Строгото спроведување на оваа диета доведува, покрај слабеењето, и до промена на метаболизмот, така што изгубената тежина не се...