Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

22.000 евра за ноќевање во луксуз каков што не постои во Европа: Дејвид Бекам во Доха останал во еден од најраскошните хотели…

Една од ѕвездите кои го следат Светското првенство во Катар е познатиот фудбалер Дејвид Бекам.

Мундијалот во Катар е еден од настаните кои ги следи цела планета, многу јавни личности отпатуваа во оваа земја и привлекуваат внимание на секој чекор.Дејвид Бекам е еден од оние кои искешираа вистинското богатство за да уживаат во оваа богата земја и да го гледаат најдобриот фудбал.

Како што пишува британскиот таблоид, ноќевање во апартманот во кој престојувал чини околу 22.000 евра. Станува збор за апартман кој се наоѓа на последниот кат од хотелот, а има огромна трпезарија, отворен двор со приватен базен и теретана. Интересно е и тоа што апартманот има свој личен батлер и вратар.

На персоналот му беше мило што е тука. Го нарекуваа „Господин Давид“ затоа што беше полн со почит, а го почитуваа и него. Останатите гости воопшто не го виделе бидејќи имал прекрасен апартман кој е како хотел во хотел, што значи дека не морал да оди меѓу луѓе – велат од хотелот.

Наводно, Бекам во тие денови имал и личен готвач, на секој начин се трудел да го избегне новинарите,го користел последниот излез од хотелот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement