Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

15 идеи како да го уредите ходникот – Најзапоставениот дел од домот

Влезот во куќата е простор што многумина не го доживуваат претерано. Ги оставаат своите чевли, чанти и јакни и минуваат низ него до кујната или софата во дневната соба. Ова е причината зошто често се занемарува.

Но всушност, откако ќе ја отворите влезната врата, ходникот е оној што прв го гледате и остава одреден впечаток за луѓето што живеат во тој дом од самиот почеток. Покрај тоа, кога ќе влезете во куќата, веднаш ќе се чувствувате малку подобро ако зачекорите во еден убаво украсен простор.

Ви донесуваме 15 инспиративни идеи за тоа како можете да го преуредите ходникот за да биде убав, но и многу практичен:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши (со презентација на колекцијата на Том Форд) и беше многу поразлична од сите претходни. Пандемијата на Ковид-19 принудуваше промени...

Fool Moon

Владеењето на Вага, односно влегувањето на Сонцето во знакот на Вага, ќе започне на 22 септември, кога започнува есента. Пред нас има многу предизвикувачки...

Cotton Club

Бели кошули, панталони и вечерни фустани – соодветна облека за чудни времиња. Во време на неизвесност, сакате едноставност и јасност повеќе од сè. Ралф...

Fine Living

Знаевме дека мајчиното млеко е најдобриот избор за храна за бебиња, но моделот Џоди Тарнер-Смит во интервју за Вог откри уште една од неговите...