Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

10 пораки кои ви ги испратил партнерот кој искрено ве сака!

Љубовта е една од оние работи што е невозможно да се разберат или објаснат, но нема поубаво чувство. Можеби ТОЈ сè уште не ви кажал дека ве сака, но тоа го покажа на свој, суптилен начин. И можеби тоа го прави навидум преку обични пораки секој ден.

Јас сум толку горд на тебе. Вистинска реткост е да бидеме вистински горди на некој што не го сакаме. Размисли за тоа. Гордоста обично претставува чувство на задоволство од нечии достигнувања. Значи, ако мажот е горд на достигнувањето на својата подобра половина, нејзините достигнувања се на некој начин и негови.

Имам план за совршен викенд за нас двајца. Ако мисли со денови однапред за тоа како ќе го помине викендот со вас, сигурно не е маж кој размислува за стратегија да ве однесе во кревет (или да исчезне без трага.) Во случај вашето момче да има амбициозни планови, бидете сигурни дека тој тогаш има амбиции и да остане со вас долго време, во сериозна врска.

Ненадејни пораки „Ми недостигаш“. Овој тип на порака открива дека мажот мисли на вас во текот на целиот ден, без разлика каде се наоѓа. Ако вашето момче постојано ви кажува дека му недостасувате, тоа е веројатно затоа што постојано сте во неговите мисли.

Дали јадеше? За неискусните, оваа порака може да изгледа совршено нормална, но може да значи многу повеќе. Кога се грижат за некого, имаат потреба да ја заштитат таа личност на сите можни начини. Значи, оваа порака е неговиот начин да ви покаже дека се грижи за вас.

Зошто би морала во теретана? Со други зборови, „Те сакам како што си“. Секако, и двајцата партнери треба да водат сметка за диета и вежбање, како и за нивниот целокупен изглед, но истите тие работи се многу помалку важни во неговите очи кога се целосно за loveубени во вас и им е тешко да замислат дека можете да изгледате уште подобро.

Овој филм/книга/песна ме потсети на тебе. Откако ќе се заљубите, сите работи што ги правите во текот на денот ќе ве потсетат на некој близок. Ако тој постојано ви кажува дека нешто го потсетува на вас, тоа значи дека не му излегувате од главата!

Порака што го содржи зборот „гушкање“ или се однесува на кој било начин на топли прегратки. Ова е делот што го прави чистиот секс различен од љубовниот. Ако вашето момче ужива во вашите прегратки и милувања, постои голема можност тој да негува силни и интензивни чувства кон вас – оние што го надминуваат чистото сексуално задоволство.

Ајде да останеме дома вечерва. Сами заедно. Едноставно, ако вашиот партнер сака да го поминува петокот или саботата навечер дома, со вас, тоа значи дека сте многу важни за него.

Посакувам да си тука сега. Ако добиете ваква порака од вашето момче, многу е веројатно дека тој е за љубен во вас. Вистинската љубов подразбира постојана наклонетост. Ако вашиот партнер ви испраќа вакви пораки додека е зафатен со други работи, тогаш тоа е без сомнение за љубовта.

Мојата мајка сака да те запознае. Партнерот никогаш нема да ја мачат својата мајка со жени во кои не се заљубени. Значи, ова е јасен знак дека вие многу му значите. Значи, ако е дојдено време да се сретнат двете најважни жени во неговиот живот, тогаш тој човек ја гледа иднината со вас.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Комбинациите на облека на sвездите на уличниот стил имаат многу да ни кажат за модата и трендовите секоја сезона, а тоа не се однесува...

Fool Moon

Серијата „Сексот и Градот“ својата прва епизода ја емитуваше за 6 милиони гледачи ширум светот на 6 јуни 1998 година. Со текот на времето,...

Fine Living

Statement лустерите се хит дизајн за ентериер веќе некое време. Ова се раскошни висечки уреди кои го осветлуваат и разубавуваат домот. Лустерите некогаш се...

Cotton Club

Удобен џемпер од кашмир е „must have“ во есенските и зимските сезони. Не е важно дали повторно работите од дома или сепак одите во...

Advertisement