Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

ЏЕНИФЕР АНИСТОН ЈА КУПИ НЕВЕРОЈАТНАТА СЕЛСКА КУЌА НА ОПРА ВИНФРИ…

Џенифер Анистон ја купи неверојатната фарма на Опра Винфри со четири спални на површина од еден акри.

Купувањето дом во Монтесито не е мала работа. Тоа е засолниште на славните, а последната што купила дом тука е Џенифер Анистон. Според извештаите, ѕвездата на „Пријатели“ неодамна го купила домот на медиумскиот титан Опра Винфри токму во таа област за неверојатни 14,8 милиони долари.

Првично изградена во 1998 година, „тосканската фарма“ како што беше претходно наречена, беше реновирана неколку пати во текот на годините. Сега вклучува четири спални соби, три бањи и перална.

Има и мала куќа за гости и самостојна зграда за вежбална во шумски амбиент, распространета на хектар земја. Целиот имот е надополнет со зелени тревници, уредени градини, забавни тераси, зрели дабови дрвја и паркинг на кој лесно може да се сместат петнаесет автомобили.

Опра ја купи куќата на почетокот на 2021 година за 10,5 милиони долари од Фред Шуман и неговата сопруга Стефани.

Во тоа време, имотот се состоеше од еден голем комплекс со главна куќа во медитерански стил, две мали куќички и бујни зелени површини. Подоцна, сепак, таа ја подели резиденцијата на два дела и ја продаде секоја половина на различни купувачи – едниот на Боб Грин, кој е нејзин личен тренер и менаџер на имот, а другиот на Џенифер Анистон.

Џенифер Анистон заработила околу 90 милиони американски долари во текот на 10-годишниот период на емитување на серијата „Пријатели“, а набрзо потоа стекнала уште поголема слава. Оттогаш Анистон се појави во повеќе од 40 филмови и е најбогатата актерка од целата екипа на Пријатели.

Нејзината главна луксузна резиденција се наоѓа во Лос Анџелес на врвот на ридот во Бел Ер, кој го купила во 2012 година за 21 милион долари. Покрај тоа, познато е дека Анистон поседува голем број други имоти.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Advertisement