Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Ѕирнете зад сцената од новата изложба на Louis Vuitton objets nomades

Продолжувајќи ја својата колекција Objets Nomades која првично беше лансирана во 2021 година, Louis Vuitton слета во Хонг Конг за да организира своја изложба на мебел и други елементи инспирирани од патувања…

Сместена во зградата Pedder, историска знаменитост на градот, изложбата вклучува широк спектар на дизајни за славење на наследството на брендот Louis Vuitton, со детали како класичниот монограм LV. Прикажана во разнобоен простор, создадена како дело на архитектонската компанија, NC Design & Architecture, оваа изложба е идеална за љубителите на уметноста и дизајнот, но и за обожавателите на брендот Louis Vuitton.

Кога станува збор за најинтересните парчиња, можеме да ги наведеме Zanellato/Bortotto landerne, кои ги придружуваат statement маси,столици, софи, куфери и многу повеќе. Atelier Biagetti создаде нова итерација на Anemona маса, додека на овој простор можете да го видите резултатот од соработката со современиот уметник Wing Shya, чии фотографии украсуваат бројни sидови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не мора да чекате лето за да носите плетени торби. Плетени чанти видовме во колекциите на многу брендови за сезоната пролет/лето. На пример, Dolce...

Fool Moon

Вивиен Вествуд наполни 80 години – а легендарната дизајнерка реши да го прослави роденденот на поинаков начин. Во чест на нејзиниот роденден, таа ќе...

Four Seasons

Ако не сте месојад, веруваме дека оваа листа ќе ви помогне. Но, дури и да сте месојад, не е важно, можеби овие градови ќе...

Green Tea

Целерот е познат како природен антисептик Секој природен лек е добредојден за време на пандемија, а истото важи и за сокот направен од целер,...

Advertisement