Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Ѕирнете во одржливата резиденција на Миле Кунис и Ештон Качер во Лос Анџелес

Мила Кунис и Ештон Качер се едни од најомилените парови во шоу-бизнисот.

Тие секогаш се појавуваат заедно, не се двоумат да ја покажат својата љубов во секоја прилика. Нивниот личен живот често е во центарот на вниманието, додека во последно време импресивната резиденција во Лос Анџелес е претставена на многу социјални мрежи, поради што сакаме да ја истражиме нејзината внатрешност.

На прекрасна локација на врвот на ридот во Лос Анџелес, куќата стои прекрасно и го буди интересот на минувачите. Дизајнерското дуо, Хауард Бакен и Вики Чарлс, беа задолжени за архитектурата.

„Сакавме куќа, а не имот“, вели Кунис, опишувајќи ја површина од шест хектари на која се наоѓа главната куќа поврзана со хостелот денес. „Сакавме куќата да изгледа како стара фарма, нешто што било тука со децении, а кое потоа е преуредено во куќа. Но, тоа исто така морало да изгледа модерно и релевантно“, објаснува Качер.

Двоецот фокусиран на дизајнот започна петгодишна авантура со собирање слики што често ги гледаме на Pinterest за да ги надополнат нивните лични визии за проектот. Она што двојката го посакуваше од самиот почеток е опкружување што изразува и им овозможува луксузен живот, со сите модерни удобности.

Најважно во целата приказна е дека куќата е изработена од еколошки материјали, поради што се издвојува од друга причина. Гледаме дека дрвото е најосновниот градежен материјал, во својата најлесна верзија. Иако куќата генерално наликува на исклучително скапа околина, таа всушност е еколошка градба чија архитектура истовремено го одзема здивот.

Природната средина на гламур со винтиџ влијанија и класична елеганција била идеална за целиот тим. Значи, тие се „потпреа“ на природата и започнаа со неутрални бои на идовите, користејќи потопли тонови, за да обезбедат чувство на топлина и апсолутна блискост. Сега функционалноста и модерниот дизајн играат водечка улога. Внимание се посветува на деталите, додека сите се импресионирани од начинот на комбинирање на тоновите на земјата со ладните тонови.

Прелистајте ја галеријата за да откриете повеќе фотографии од оваа одржлива куќа!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Роберт Редфорд го продава својот ранч за коњи, во близина на Санденс, планинско одморалиште што го основал во Јута во текот на 1960-тите. Имотот,...

Cotton Club

Bottega Green е можеби главната нијанса на сезоната. Интензивното зелено стана еден вид симбол на генерацијата Z, заменувајќи го Millennial Pink на оваа позиција....

Fool Moon

Кога ќе слушнете „себичен“, овој збор изгледа како лош. Кој би бил среќен ако го опишат на таков негативен начин? Не помалку навредливи се...

Green Tea

Радувајте му се на вашето тело. Ние често ги потценуваме својствата и придобивките од конвенционалните производи што се достапни за апсолутно сите. На пример,...

Advertisement