Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Ѕирнете во неверојатниот пентхаус на Џони Деп

Познат по тоа што е малку мрачен, актерот Џони Деп ги следи сопствените инстинкти при изборот на улоги уште од неговиот прв филм „A Nightmare on Elm Street“ од 1984 година.

Гимназијата ја напуштил на 15 години, свирел во неколку бендови и се оженил доста млад. Кога тој и неговата нова сопруга отпатувале во Лос Анџелес, за среќа, го запознал Николас Кејџ, кој му предложил да се занимава со глума. Ова доведе до неговата прва филмска улога и брз успех во филмовите „Едвард Маказоруки“, „Заспаната долина“ и „Пиратите од Карибите“.

Важи за еден од најдобрите холивудски актери и ѕвезди на бокс-офисот со Златен глобус и наградите Screen Guild Awards, Деп се најде на насловните страници за неговите филмови, љубовниот живот и интересните недвижнини, вклучувајќи го и островот Бахамите. Во различни периоди беше во брак со Шерилин Фен, Џенифер Греј, Винона Рајдер и Кејт Мос, Деп имаше долга врска и со француската пејачка и актерка Ванеса Паради.

Во годините кога беше во брак со Ванеса, тој го купи целото француско село кое неодамна беше на пазарот за 55,5 милиони долари. Откако се разведе од Ванеса, тој се ожени со Амбер Херд во 2015 година, но се разведе само една година подоцна. Уникатната колекција на пентхауси на Деп во центарот на Лос Анџелес е на пазарот по договорот од 7 милиони долари со Амбер Херд.

Пентхаусот се наоѓа во 13-катна станбена зграда со неколку станови, од кои пет ги купил и реновирал актерот. Зградата е дизајнирана од Клод Билман во 1930 година и се смета за една од најубавите градби во Арт Деко во градот. Деп поседува пет стана, два со четири и еден еднособен стан, кои ги уредил во свој уникатен стил со вкупна површина од околу 11.500 метри квадратни.

Колекцијата од пет пентхауси на Џони Деп во познатата зграда во Лос Анџелес беше достапна во 2016 година како група станови кои беа продадени за 12,78 милиони долари.

Во галеријата погледнете ги становите на познатиот актер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement