Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Ѕирнете во најубавиот ресторан на светот

Како еден ресторан станува најдобар во светот?

Секако мора да понуди најдобра храна, незаборавен амбиент, врвен персонал и беспрекорна услуга. Нема тајни состојки во овој одговор. Ресторанот Корал, сместен во луксузниот хотел Апурва Кемпински во Нуса Дуа, е фантастичен пример за оваа комбинација, па затоа со право е прогласен за најубав ресторан во светот.

Својата титула за убавина ја заслужи благодарение на својот уникатен ентериер – гастрономски рај сместен во прекрасен аквариум. Со исклучителната убавина насекаде околу вас и подеднакво интересна храна, сетилното искуство е збогатувачко и изобилно. Готвачот Андреа Астон успеал да создаде врвно мени, со паштета од гуска, говедско вагују и тартуфи.

Во ресторанот Корал, гостите можат да уживаат во прекрасно искуство кое не е за разлика од кое било друго. Тоа е комбинација на талент, локални состојки, изненадувачки композиции, кои го претвораат во фантастична дестинација на островот на боговите. Аквариумот е одличен начин за релаксација во балиски дух, што ви дава можност да уживате во водниот свет без да нуркате во беспрекорните води што го опкружуваат Бали.

Внатрешноста на ресторанот е раскошна и зрачи со луксузни вибрации со геометриски плочки, изобилство природна светлина, ѕидови од тули и удобни места за седење. Предлагаме да проверите да резервирате вечера тука следниот пат кога ќе го посетите Бали.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Антони Гауди остави траен и препознатлив белег во Барселона, а оваа есен некои ќе имаат привилегија да спијат во првата куќа што ја изградил....

Fool Moon

Девојчето викендов наполни една година. Џиџи Хадид и Зајн Малик имаа многу важен предизвик: да го прослават овој викенд, првиот роденден на нивната ќерка...

Wall Street

Не е голема работа богатите да трошат милиони долари одеднаш. Бил Гејтс има толку многу пари што дури и да одлучи да троши милион...

Fine Living

Оваа бања е единственото место во Соединетите држави каде што посетителите можат да ја доживеат театарската уметност на шоуто „Уметност на третманот со Ауфгус“,...

Advertisement