Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Ѕирнете во луксузниот станот на супермоделот Бела Хадид

Бела Хадид, една од најуспешните модели на нејзината генерација, со лице кое е изразено и уникатно, бара нов дом во Њујорк…

Како една од најпопуларните IT девојки во светот, Бела ве остава без здив со својот стил, став и успех, негувајќи начин на живот на кој многу и завидуваат. Пред две години, таа купила стан на Менхетен, што е олицетворение на елеганцијата во софистицираноста.

Иако поголемиот дел од карантинот поради вирусот корона го поминала на семеен ранч во Пенсилванија со нејзината сестра Џиџи, манекенката го задржа својот дом во градот поради деловни обврски. Сепак, денес, таа сака да ја смени адресата на живеење. Откако го купи овој стан во 2019 година, сега има желба да го продаде за 3.000.000 долари.

Станот во стилот на мансарда, чија површина е 203 квадратни метри, се наоѓа во срцето на Сохо, има две спални соби, две бањи, приватна тераса, прекрасно осветлување по мерка и вградени гардеробери. Карактеризиран со неутрални тонови и дрвени површини, станот зрачи со удобност и комфорт, што ве поканува да го промените темпото на вашиот живот и да уживате во секој момент што ви е даден.

Жал ни е што фотографиите од гардероберот не се достапни во списокот – навистина би сакале да ѕирнеме во ормарот на најмодерната девојка на светот!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Црните плажи се појавуваат на места кои некогаш имале силна вулканска активност или се во близина на сѐ уште активни вулкани. Долгите бели песочни...

Cotton Club

Иконски чанти, чевли и други детали добија летно, песочно освежување… Откако ја покажа својата најнова колекција во Шангај, Марија Грација Кири штотуку ја лансираше...

Fool Moon

Еден ден некој го праша најбогатиот човек на светот: „Дали има некој побогат на светот од тебе?“ Најбогатиот човек одговори: „Да, постои личност која...

Fine Living

Кога ќе го слушнеме Alvisi Kirimoto + Partners, првото нешто што ни паѓа на ум е ништо друго освен извонредност во архитектурата и уметност...

Advertisement