Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Ѕирнете во импресивната резиденција на Оливија Кулпо во Лос Анџелес

Оливија Кулпо, позната по титулата Мис Универзум и појавувањето на американската телевизија, не носи избрзани одлуки, што најдобро се одразува во процесот на пронаоѓање нов дом во Лос Анџелес.

Поранешната Мис Универзум, актерка и бизнисменка живеела во розово, женствено поткровје од 1.300 квадратни метри. Но, пронаоѓањето на совршен дом – куќа со пет спални со одличен поглед, поплочен двор и базен – беше само првиот чекор кон големи промени. Со помош на роднините и пријателите успеала да го создаде местото од соништата за кое отсекогаш сонувала.

На прв поглед, доволно е да се уверите дека станува збор за високо-дизајн стан со уметност како главен протагонист. Топли бои, основни материјали, чувство на топлина и неограничена светлина прават фантастичен амбиент кој го воодушевува секој љубител на дизајнот.

Елегантната тактика која сопственикот ја следи при уредувањето на сите простори станува јасна со префрлање на палета на основни нијанси, меѓу кои се издвојуваат белата, беж и кафената. Исклучително важен додаток е дрвото во различни стилови и различни тонови на бои, кое доминира во целиот декор, давајќи карактер и неопислива димензија.

Нежни тонови владеат од агол до агол, како и луксузни ткаенини како кожа и кадифе, метални детали и еклектична комбинација на заводливи декоративни елементи. Поголемиот дел од мебелот е од ограничени колекции кои тешко се наоѓаат на пазарот или во кој било уметнички простор. Што се однесува до декорацијата, се започна со земјена шема на бои, која дава хармонија и овозможува секој простор да изгледа уште поголем.

Во меѓувреме, мермерните и златните допири даваат допир на луксуз на целата сцена, надградувајќи го дури и најмалиот агол и давајќи неверојатен, модерен карактер. Да напоменеме дека куќата има гардеробер и козмитичка соба, нешто што отсекогаш било сон за Оливија Кулпо.

Имено, убавицата го одржуваше станот чист и светол и внесе елементи како женственост, топлина и длабочина, преку внимателен избор на мебел, разни рачно изработени ткаенини и целосно релаксирачка палета на бои. Каде и да погледнете, уникатните украсни референци импресионираат и не тераат да зборуваме за куќа која на најидеален начин се усогласува со трендовите на времето, без да биде лишена од својот безвременски карактер.

Бонус, невозможно е да не се спомене неверојатната надворешна поставка на куќата, која дава чувство дека е излезена од бајка. Прекрасни простори за живеење за бескрајна релаксација, зеленило и прекрасни растенија создаваат амбиент од бајка, во кој Кулпо е навикната да го поминува слободното време.

Проверете ја галеријата за да ги откриете сите простори на куќата!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement