Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Ѕирнете во беспрекорниот амбиент на бутикот Versace

Најновиот дом на брендот Versace сака да го направи вашиот ентериер уште помодерен …

Италијанскиот луксузен бренд штотуку ги отвори вратите на својата нова продавница Versace Home во Милано. Просторот беше лансиран во соработка со бутик за луксузен дизајн на ентериер и мебел, Interior Spa. Концептот на бутикот ќе ги претстави најновите дизајни за мебел на познатиот бренд, создадени во соработка со Lifestyle Design.

Во најголем дел, создадено како дело на студиото Vudafieri Saverino Partnerst, структурата на бутикот е создадена за да предизвика вистински дом, споделувајќи ја естетиката на Versace резиденцијата. Комплетиран со влезна сала, трпезарија, долги ходници, master апартман кој содржи спална соба и седење. Овој распоред на просторот всушност не е ништо ново – тој е дизајниран на таков начин што ќе ви помогне да замислите точно како одредени парчиња мебел би се вклопиле во вашиот ентериер. Исто така, постои скриена градина, исполнета со парчиња за надворешноста, што исто така емитира голема доза на инспирација.

Во случај да сте заборавиле каде сте, акцентите во форма на златен лист може да се видат на сите излози, дизајнот на мебел и задниот дел на полиците за книги. Како почит кон уникатното истражување на текстурата Versace , ткаенинските завеси се заменети со мрежести панели создадени од жица, што на целиот амбиент му дава допир на индустриски стил.

Versace сигурно не е странец кога станува збор за украсување на домот. Миланскиот бренд создава производи од ваков тип од 1978 година, а во изминатите четири децении тие беа дел од интересни соработки и секогаш создаваа свежи и модерни понуди. Истото може да се каже и за овој бутик – бидејќи земјите ширум светот полека почнаа да ги отвораат вратите за меѓународните патници, љубителите на дизајнот дефинитивно ќе сакаат да го додадат на нивната „must-see“ листа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement