Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Што го прави еден ресторан најдобар во светот?

Мора да понуди најдобра храна, незаборавен амбиент, врвен персонал и беспрекорна услуга. Во овој одговор нема тајни состојки. Ресторанот Корал, сместен во луксузниот хотел Апурва Кемпински во Нуса Дуа, е фантастичен пример за оваа комбинација, па со право е прогласен за најубав ресторан во светот.

Sneak a peak inside the most beautiful restaurant of the world

Ја освои титулата за квалитет благодарение на уникатниот ентериер, бидејќи е гастрономски рај сместен во прекрасен аквариум. Со исклучителната убавина насекаде околу вас и подеднакво интересна храна, сетилното искуство е збогатувачко и изобилно. Готвачот Андреа Астон успева да создаде премиум мени, во кое има паштета од гуска, говедско вагју и тартуфи.

Sneak a peak inside the most beautiful restaurant of the world

Во ресторанот Корал, гостите можат да уживаат во прекрасно искуство кое е различно од било кое друго. Тоа е комбинација од талент, локални состојки, изненадувачки композиции, кои го претвораат во фантастична дестинација на островот на боговите. Аквариумот е одличен начин за одмор во балискиот дух, што ви дава можност да уживате во водниот свет без да нурнете во беспрекорните води што го опкружуваат Бали.

Sneak a peak inside the most beautiful restaurant of the world

Внатрешноста на ресторанот е раскошна и зрачи со луксузни вибрации со геометриски плочки, изобилство на природна светлина, ѕидови од тули и удобни места за седење. Предлагаме да се погрижите да резервирате вечера тука следниот пат кога ќе го посетите Бали.

Sneak a peak inside the most beautiful restaurant of the world

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

„Вила Лагуна драјв“ се наоѓа во Форт Лодердејл, Флорида, величествена и волшебна вила лоцирана на рамна лента од земја со прекрасен поглед на устието...

Cotton Club

Најјексклузивниот модел достапен во моментов, украсен со исклучителни јаглеродни влакна, алуминиум, титаниум и кожа, сега е подготвен за испорака до клиент во САД. Најавени...

Route 66

Вертикалната воздушна вселена очекува нивниот VA-1X eVTOL да стане дел од комерцијалната понуда до 2024 година… Британската компанија пред неколку дена ги претстави своите...

Green Tea

Без разлика дали станува збор за пијалок со меурчиња за славење на роденден или коктели со пријателите за време на бранч, има јасно специфични...

Advertisement