Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Шик стан во Њујорк станува пример за висока естетика

Откако ги освои медиумските платформи, Елиса Капито работи во областа на архитектурата во последните неколку години, стекнувајќи го потребното знаење за внатрешен дизајн. Активна и креативна, таа многу добро знае како да го води секој проект што ќе го преземе, секогаш оставајќи личен печат преку својата работа, но покривајќи ги сите потреби на своите клиенти.

Нејзиното седиште е во Њујорк, во чие „срце“ неодамна постигна нов успех. Станот, сопственост на младо семејство кое е целосно реновирано и украсено, зрачи со модерна атмосфера која на некој начин не исполнува со инспирација.

Она што било побарано од дизајнерката е да обезбеди простор за апсолутна хармонија, што ќе стане засолниште за семејството и излолираност од бучниот урбан пејзаж. Дизајнерката создаде модерен ентериер кој се истакнува со својата совршена естетика и префинета функционалност.

Станот во Њујорк се состои од три спални соби, две големи дневни соби, пространа кујна, како и библиотека, која исто така функционира како канцеларија. Првиот поглед е доволен за да се разјаснат минималистичките тактики што дизајнерката ги следеше при украсувањето на сите простори, преминувајќи кон палета на основни нијанси, меѓу кои се издвојуваат белите, беж, кафеави и неколку црни ноти. Исклучително важен додаток е дрвото во различни стилови и различни тонови на бои, кое игра голема улога во целиот декор, давајќи карактер и неопислива димензија. Дизајнерката сметала дека е неопходно да има функционални линии низ целата декорација, со цел да се олесни секојдневниот живот на семејството.

Во меѓувреме, вештите допири изгледаат како совршено дополнување од простор во простор, давајќи пософистициран ефект и суштински собите стануваат многу помодерни и прилагодени на денешницата. Во исто време, огромните прозорци овозможуваат просторот да биде „преплавен“ со сончева светлина.

Гламурозна позадина со винтиџ влијанија и класична финост е токму она што привлекува најголемо внимание. Чувството на топлина станува јасно од агол до агол, што им овозможува на сопствениците посакуваниот резултат.

Откријте повеќе фотографии од овој шик стан во Њујорк во нашата галерија!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement