Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Шармантна колиба каде би заборавиле на стресот и проблемите

Да избегате два дена во рурални краишта до некоја колиба со драги пријатели звучи како идиличен викенд. Сепак, наидовме на една шармантна колиба лоцирана на крајот од шумата во близина на шведскиот град Упсала…

Шумските колиби навистина имаат посебен шарм и привлечност, а тие се создадени за опуштен викенд кога можеме да уживаме во секој момент и да заборавиме на стресот и проблемите. Токму таквата позитивна „вибрација“ има дрвената колиба лоцирана во градот Упсала во Шведска, украсена во шармантен рустикален стил.

Во колибата, соодветно, доминира дрвен мебел во бела, кафеава и сина боја, додека жолто обоените sидови му даваат на ентериерот посебна спокојство. Со многу едноставен аранжман, се создаде простор што освојува на прв поглед и во кој радо би поминеме краток одмор.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Џенифер Лопез ги потресе социјалните мрежи откако позираше гола за да го промовира својот нов сингл „In The Morning“. И покрај тоа што има...

Green Tea

Тиквата е една од главните есенски „деликатеси“. Дури и пред да се здобие со популарност низ целиот свет и да стане една од важните...

Fine Living

Швајцарскиот бренд за луксузни часовници Bovet е повторно во центарот на нашето внимание, бидејќи тие штотуку лансираа нов, неверојатен модел со ограничено издание… Откако...

Fool Moon

Лео Бабута, автор на многу читаниот блог Зен навики, познат по промовирање минималистички пристап кон животот, зборува за магијата на новиот почеток и сè...

Advertisement