Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

ХЈУ ЏЕКМЕН ПРОДАВА ТРИПЛЕКС НА МАНХЕТН за 40 милиони долари…

Ако сакате да живеете како Хју Џекмен, мора да заработувате како ѕвезда од А-листата.

Познатиот актер не само што живее во стан вреден 40 милиони долари, туку месечните даноци и вообичаените трошоци во овој стан се акумулираат и до неверојатни 734.000 долари годишно.

Хју Џекмен и неговата сопруга Дебора-Ли Фернес го поседуваат пространиот стан четиринаесет години и платиле 21 милион долари кога го купиле кон крајот на 2008 година.

Прекрасно скулптурно спирално скалило, чиј дел е обложен со кружен стаклен ѕид, ги поврзува трите ката од станот од околу 1.100 квадратни метри, кој е речиси целосно покриен со стакло од подот до таванот. Станот има пет спални соби со приватни бањи. Има и три мали балкони, по еден на секој кат со поглед на реката Хадсон до хоризонтот на Њу Џерси.

Речиси целосно белиот ентериер го дизајнираше Ричард Мајер, исто така архитект на зградата, кој паметно ги подели просториите за живеење, забава и приватни во различни зони. Главните простори за живеење и забава, на 9-тиот кат од триплексот, вклучуваат огромен отворен простор во форма на буквата У околу внимателно уреденото централно јадро со плакари, тоалет и винарска визба заедно со угостителска кујна и оставата, чајната кујна. Големото пијано се наоѓа во просторот за живеење со двојна висина, додека масивниот двостран камин изгледа како магично да лебди над подот и да ја одделува пространата трпезарија од работната / домашната канцеларија.

Четири спални за гости со приватна бања го делат 8-ми кат со семејна соба, библиотека и тоалет. Целиот ѕид на една од спалните соби функционира како огромна врата која, кога ќе исчезне во ѕидот, речиси ја удвојува големината на соседната библиотека.

Погоден за суперѕвездата, технолошкиот тајкун, највисокиот 10-ти кат е посветен на засолништето на сопственикот на куќата. Спалната соба на таванот ја покрива целата ширина на зградата бидејќи гледа кон реката и дневната соба подолу, а елегантната минималистичка бања има паметно дизајниран сино стакло за приватност. Пространиот апартман нуди и фитнес простор, два плакари, неколку опремени соблекувални, голема сауна и мала перална.

Станарите на бутик зградата со 13 единици уживаат во најсовремен фитнес центар, редовни услуги на консиерж и гаража со целосна услуга. Сепак, најдобра погодност би можела да биде услугата во ресторанот Жан-Жорж, кој се наоѓа на приземјето на зградата каде станарите имаат пристап до вкусни оброци во текот на денот.

Џекмен и Фернес не се откажуваат од Њујорк и планираат да останат во близина. Како и многу њујорчани кои имаат доволно пари, тие исто така одржуваат луксузен втор дом во Хемптонс. Во нивниот случај се работи за адаптиран имот на крајбрежје во мирна област, кој го купиле за 7,5 милиони долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement