Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

ФОТО-луксузен пентхаус во кој живееле Џони Деп и Амбер Херд…

Кој и да е новиот сопственик, сигурно ќе ужива во овој луксузен дом.

Секогаш сакаме да ѕирнеме во луксузните домови на познатите, а сега имаме можност да погледнеме низ прозорецот на брачната резиденција на моментално најпознатиот поранешен пар во светот – Џони Деп и Амбер Херд.

Неодамна американските медиуми објавија дека местото кое Деп и Херд го нарекувале дома за време на нивниот краток 15-месечен брак, сега е пуштено на пазарот.

Луксузниот пентхаус се наоѓа во центарот на Лос Анџелес, на врвот на зградата на Источна Колумбија, а штотуку е продаден за 1,8 милиони долари.

Џони купил вкупно пет станбени единици на оваа луксузна локација, а по разводот ги продал сите и на нив заработил неверојатни 13 милиони долари.

Овој луксузен апартман е дуплекс резиденција која се состои од една спална соба, две бањи, тераса и базен и интимна дневна соба сместена под трендовските скали и кујна. Станот е опкружен со убави ресторани и продавници со врвен дизајн.

Внатрешноста комбинира неколку стилови, од кои највпечатлив е индустрискиот. Целиот стан зрачи со неутрални бои кои оставаат впечаток на уште поголем простор. Ѕидовите се обоени во бела боја, а во дневната соба има многу светлина благодарение на големите прозорци.

Во кујната индустрискиот стил се сретна со класичниот регентски стил, кој се карактеризира со украсување на просторот со додатоци како крзно и дрво. Покрај металните кујнски елементи и едноставната дрвена маса, во оваа соба има и две софи, наменети за одмор после оброк.

Двата ката се поврзани со темно скалило, а горе има спална соба. Бели се и ѕидовите, а монотонијата ја разбиваат трендовите на индустриските цигли сместени на северната страна од креветот.

Спалната соба е комбинација од дрво, метал и камен и е совршен пример за одлична реализација на индустрискиот стил.

Бањата е изведена во малку полуксузен тон, каде што одлично се комбинираат и мермерните и дрвените украси.

Дури во 2006 година оваа иконична зграда беше претворена во станбена зона со низа удобности како што се базен на покривот со солена вода, спа, фитнес студио, тераса за сончање, Зен градина и 24-часовен надзор од професионален портир.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement