Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Феноменален стан на поткровје, што ќе ги воодушеви оние кои сакаат индустриски стил

Индустрискиот стил на внатрешно уредување во последниве години има сè повеќе обожаватели и сè поголем број на оние кои ќе се решат да си го декорираат просторот за живеење во овој интересен, урбан и трендовски стил. Добра инспирација за украсување на домот може да биде овој стан под покривот, што е совршена комбинација на индустриски, винтиџ и модерна целокупност.

Овој отворен простор плени на прв поглед, а една од првите работи што паѓаат во очи е импровизирана лежалка во дневната соба, во која ќе можете да уживате навечер по денот исполнет со обврски.

„Груби“ sидови од црвена тула и кожен тросед би изгледале прилично кул сами по себе, но со пастелни тиркизни детали како теписи, завеси и украсни перници, се создава совршен баланс на поладен индустриски и потопол стил на винтиџ.

Просторот е визуелно поголем со преградни sидови од стакло и железо, што го прават овој феноменален стан во Варшава, главниот град на Полска, уште попривлечен. Секој дел од станот е внимателно украсен, а нè воодушеви нас и мозаикот на Наполеон на ѕидот од туш кабината – каква брилијантна идеја.

Доколку сакате да си го декорирате сопствениот дом во индустриски стил, овој стан со душа секако може да биде одлична инспирација.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

При составувањето списоци со најубавите плажи во Европа, во нив најчесто ќе бидат португалскиот Карвоеиро, розовата плажа Елафониси во Грција или Нотр Дам во...

Fool Moon

Некои луѓе можат лесно да разговараат со вас како да ве познаваат цел живот, а вие сте се запознале пред десет минути. Меѓутоа, овие...

Green Tea

Доколку сакате да бидете во топ форма, покрај балансираната исхрана, исто така овие пијалоци можат да ви помогнат… Ако се обидувате да изгубите тежина,...

Fine Living

Во свет каде многу работи стануваат виртуелни и постојат во една сосема поинаква реалност, можностите се навистина неограничени… Во текот на изминатата година, целиот...

Advertisement