Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Фарел Вилијамс штотуку отвори прекрасен нов хотел во Мајами

Пејач, текстописец, продуцент и моден дизајнер Фарел Вилијамс штотуку го отвори хотелот „The Goodtime“ во South Beach, Флорида.

По два ресторани, ToShare во Сен Тропе и „Swan“ во Мајами, музичарот Фарел Вилијамс повторно се обедини со магнатот за ноќен живот Дејвид Грутман и отвори нов хотел. Goodtime, првиот хотел на пејачката, е отворен во средината на април во присуство на Дејвид и Викторија Бекам, Ким Кардашијан и раперот Фјучер.

„Ние сакаме да пружиме чувство на ревитализација и тоа ретко, возбудливо чувство што ве обзема кога ќе откриете нешто посебно. Тоа е тој наплив на адреналин, влегувајќи во сосема нов амбиент и сосема нова состојба на умот. Ова место ќе обезбеди посебно искуство за секој што ќе дојде “, вели Фарел Вилијамс.

За проект замислен како „бегство среде град, искуство за себе што ја остава грижата и нервозата пред самата врата“, Фарел Вилијамс и Дејвид Грутман ги поканија архитектот Морис Аџми и дизајнерите Кен Фулк и Рејмонд Џунглес. Успешното трио ја ослободи својата креативност и дојде до луксузен раскошен базен прошаран со централна уличка украсена со палми, покрај базенот има sвездени куќи со засенчени бунгалови, зелена тераса и лоби украсено со тропска панорамска позадина, подни лампи во облик на жирафа или слон…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Откако е снимен во инвалидска количка, Бред предизвика дебата меѓу обожавателите кои тврдат дека неговата бивша е виновен за сè! „Бред Пит ја напушти...

Fine Living

Duffy London, бренд познат по своите скулпторски парчиња мебел, штотуку ја претстави својата нова лимитирана едиција Monument Valley масички за кафе… Со слоевит дизајн...

Green Tea

Истражувањата покажуваат дека свежо цвеќе во вашиот дом всушност може да го намали нивото на болка. Многумина од нас знаат за обичајот да испраќаат...

Cotton Club

Стилот не знае за години. Се работи за личност, лична перцепција и избор. Она што жената може да изгледа „забрането“ да го носи по...

Advertisement