Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Уф, Каква пејсажна глетка имаат! 10 балкони на познати дами за кои мечтаеме

Во времето на коронавирус пандемијата, балконите ги замениле деловните канцеларии на многу луѓе, дневните простории или местата каде што можат да избегаат кога сакаат чист воздух и мир. Ефектот на релаксација е уште поголем ако имате доволно среќа да имате спектакуларен поглед украсен со природно зеленило.

Познатите дами од јавниот живот обично бараат удобни куќи на затскриени места каде што можат да се сокријат од љубопитните погледи и каде имаат на располагање огромна тераса со надворешен базен, џакузи и слични луксузни удобности.

Но, тие желби е потешко да се исполнат во урбаната џунгла како што е Њујорк, каде цената на квадратните метри е вртоглава, а просторот е оскуден. На такви места, балконите се претвораат во оази на мир и релаксација.

Познатите дами ги прилагодуваа своите балкони според нивните потреби и желби. Во зависност од локацијата на домот, некои ги претвориле во тивко место за да го испијат своето прво утринско кафе, спа центар, па дури и голема трпезариска маса на отворено.

Погледнете ја нашата галерија со фотографии и проверете какви балкони имаат некои од најпознатите дами во светот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Уште на влезот се чувствува чудна енергија која не доаѓа од овој свет… Таинственото место кое се наоѓа во близина на Атина речиси никој...

Route 66

Како што дефинира речникот, супернова е експлозија на sвезда… Сега, благодарение на брендот Pagani , тој израз претставува и неверојатен хиперавтомобил со цена од...

Fool Moon

Принцот Хари пристигна во Лондон без Меган Маркл. Како што дознаваме, Хари отпатувал во Англија два дена по смртта на неговиот дедо, принцот Филип,...

Cotton Club

Плетените елеци добија нова популарност минатата година и нема да се откажат од својата позиција и оваа пролет. Ги видовме во колекциите Lacoste и...

Advertisement