Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Украсете го вашиот дом со интензивна розоваста нијанса

Боите, како што знаете, играат значајна улога во животот на секој од нас…

Тие ни даваат утеха – затоа што секогаш се чувствуваме најдобро кога носиме работи од нашата омилена боја; им говорат на другите за нашиот стил, и до одреден степен за нашите ставови; тие ни даваат можност да ги покажеме нашите вештини за комбинирање на различни нијанси, нашето разбирање за уметноста и реалноста.

Боите се сеприсутни и исклучително важни, неизбежни и незаборавни. Ако сте решиле да го редизајнирате и реновирате вашиот дом оваа летна сезона, ви предлагаме да ја канализирате радоста на островот Капри со „Capri Pink“, најновиот додаток на палетата Chalk Paint™.

„Инспирирана од италијанско одморалиште, „Мека“ за уметниците и аристократите од 19 век, ова е розова боја преполна со карактер и пигмент“, вели експертот за бои и креаторот на Chalk Paint™, Ени Слоун. „Од смелите капри панталони на Sonje de Lennart и делото на надреалистичката модна дизајнерка Елсе Скиапарели, оваа заживувачка, шокантна розова нијанса отсекогаш барала внимание“, објаснува Ани.

„Во текот на 40-тите години на минатиот век, користењето на оваа разиграна боја на модните писти од Скијапарели создаде случај со светло розево како космополитски, шик и сигурен женски избор. Јас го развив Capri Pink за да можете да го насочите тој гламур надвор од вашата гардероба и во вашиот дом. Патувајте до средишниот 20-ти век на ова меѓународно културно жариште секогаш кога ќе пиете лименка Capri Pink. Италијанското сонце за жал не е вклучено.“

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Класични кожени патики Tabi High, добија нова улога во оваа модна сезона…. Maison Margiela и Reebok соработуваат долго време и заедно го освојуваат светот,...

Green Tea

Здрав, летен и исклучително пријатен! Како што се приближуваме до плажата, подготовките брзo се спремаат. Што подразбираме под тоа? Балансирана исхрана, многу вода, вежбање,...

Fine Living

Љубителите на архитектурата знаат дека има многу убави домови во делот Џорџтаун во Вашингтон, но не сите можат да се поврзат со најпознатата прва...

Fool Moon

Придружете се на нов, пооптимистички летен начин на живот следејќи четири едноставни совети. Летните месеци се неразделно поврзани со патувања, бесконечна забава и неисцрпен...

Advertisement