Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Уживајте во Олимпијадата од вилата на Скоти Пипен

На овогодишната Олимпијада која се одржува во Токио нема да има публика, но тоа не значи дека нема да уживаме во сите спортски натпревари…

Ние секако можеме да дадеме се од себе да ги трансформираме нашите домови во одлични сали со грицки и омилени пијалоци, но доколку сакате целата приказна да ја пренесете на повисоко ниво, ви предлагаме да изберете сосема поинаков простор каде ќе ги славите победите на вашите омилени тимови . На пример, можете да ја изнајмите вилата на Скоти Пипен, кој двапати освои златни медали на Олимписките игри. Славниот атлетичар реши да го понуди својот дом во Чикаго преку платформата Airbnb за време на Олимписките игри, за да ни помогне да го направиме овогодинешниот настан навистина незаборавен, иако не можеме да бидеме таму.

Куќата на Пипен со шест соби е многу прифатлива – ќе ве чини само 92 долари за вечер, што е омаж за годината кога тој и неговите соиграчи однесоа злато во Барселона Фановите кои престојуваат во неговата куќа можат повторно да го гледаат тој славен натпревар со помош на архивски снимки пронајдени во неговото домашно кино, пред да се приклучат на овогодинешните Олимписки игри. Покрај тоа, Пипен виртуелно ќе ги поздрави сите посетители по нивното пристигнување.

Целата оваа приказна е дел од специјалниот, ограничен пакет што го нуди Airbnb, додека самото искуство вклучува тематски подароци – гостите ќе можат да однесат дома нешто од 2020 Medal Stand Collection, што е резултат на соработката помеѓу американскиот олимписки тим и компанијата Nike. Покрај тоа, дел од приказната е селекцијата на храна и закуски што можете да ги уживате со вашите омилени спортски настани ..

Исто така, овој дом мери 1.000 квадратни метри што ќе ви бидат на располагање, заедно со кошаркарско игралиште, каде што на подот е насликана слика од стариот дрес на Пипен од ерата на Чикаго Булс. Надворешноста располага со базен со ТВ, така што не мора да пропуштате ниту еден настан за време на вашата редовна сесија за пливање, а исто така има и аркада и затворена сауна.

Ние нудиме три еднодневни престои во домот на Пипен, кои се усогласени со кошаркарските натпревари. Ако ја пропуштите оваа можност, веруваме дека неговата вила наскоро ќе се најде на пазарот на недвижнини, затоа не мора да жалите многу за тоа.

Погледнете повеќе фотографии во галеријата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Кога светот нуди толку многу прекрасни опции за незаборавни одмори, нема причина да се ограничите на одреден тип на искуство. Страста за сончаните плажи...

Fine Living

„Вила Лагуна драјв“ се наоѓа во Форт Лодердејл, Флорида, величествена и волшебна вила лоцирана на рамна лента од земја со прекрасен поглед на устието...

Cotton Club

Најјексклузивниот модел достапен во моментов, украсен со исклучителни јаглеродни влакна, алуминиум, титаниум и кожа, сега е подготвен за испорака до клиент во САД. Најавени...

Route 66

Вертикалната воздушна вселена очекува нивниот VA-1X eVTOL да стане дел од комерцијалната понуда до 2024 година… Британската компанија пред неколку дена ги претстави своите...

Advertisement