Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Удобност и пресонализирана услуга на Карибите

Доколку сѐ уште барате идеи за луксузен одмор, каде навистина ќе се препуштите само на уживање и релаксација, еве седум звонредни понуди на Карибите:

Вила Ани, Доминиканска Република


Вила Ани: Сместена на северниот централен брег на Доминиканската Република и опкружена со море од три страни, Ани Вила е дизајнирана од познатата доминиканска дизајнерка Сара Гарсија. Овој затскриен имот од четири акри нуди приватен, готвач со полно работно време, 24-часовна батлер услуга, тобогани за вода, тениско игралиште, базени, па дури и бања. Дванаесет од 14 -те апартмани на вилата можат да се пофалат со океански поглед со брегови на прозорци што отвораат кон потонати тераси и непречен поглед на заливите и плажите. Имотот уредно е поделен на две вили – едната со осум апартмани, другата со шест; изнајмување на двете вили или една. Секоја има свој приватен простор. 10 главни апартмани со површина од 1.200 квадратни метри (111 квадратни метри) имаат високи, високи тавани и екрани на оникс со позадинско осветлување и уметнички инсталации од еден вид. Внатрешните простории за капење се со длабоки кади и затворени надворешни градини со скривалишта за туширање на фрескоживописот. Билијард маса, масичка за маса, базен како тематски парк со лизгање на вода, фитнес сала, тениско игралиште, велосипеди, опрема за спортови на вода и часови за готвење гарантираат никогаш досаден момент. Дополнително, тројца специјализирани бањски терапевти со задоволство нудат низа комплементарни третмани од масажа на длабоки ткива до терапија со топол камен.

Вила Аквамар, Вирџин Горда

Вила Аквамаре: Дел од имотот Аквамаре, оваа вила со пет апартмани лоцирана во Махое Беј, Вирџин Горда, лежи на чекори од плажата. Минути од ресторани и шопинг, Вила Аквамаре може да се пофали со прекрасни морски глетки. Одликувајќи се со камења, богати дрвени предмети, мермер од травертин и засводени тавани, оваа пространа вила се отвора за живеење на фрескоживописот, каде што трпезариската маса на отворено ги искористува предностите на изгрејсонцето и зајдисонцето.

Одличната соба се состои од дневен простор, внатрешна трпезарија и гурманска кујна. Секој простран, климатизиран апартман е опремен со сопствена бања, тоалети на Булгари и балкон со поглед кон океанот. Три основни апартмани се со кревети со големина и заштитени мермерни бањи со посебни туш кабини, кои се отвораат на отворено. Четвртата спална соба има две кралици, додека петтата спална соба е помлад апартман со кралска кревет. Пергола покрива кревет на блиската плажа. Куќата исто така има креветче, сателитска ТВ, WiFi, импровизирана лежалка и употреба на моќна јахта за дополнително плаќање. Консиерж куќа, опкружена со бујно уредување, се наоѓа на имотот.

Вила Сентоса, Туркс и Каикос


Вила Сентоса: Поставена на станбен дел од Грејс Беј во Туркс и Каикос и чекори од морето, Вила Сентоса е вашата совршена оаза на приватност. Овој замок има импресивна надворешна површина наредена со палма и кабана од која може да уживате во прекрасните зајдисонца. Сончајте се на палубата на плажа крај морето или лизгајте по брегот на Хоби Кет. Уживајте во коктели на вашата лебдечка лежалка во бесконечниот базен или под ѕвездите околу огнената јама. Вила Сентоса располага со два основни апартмани со кревети со големина и шест апартмани, секој со кревети со целосна големина, сите со сопствена бања.

Шест се наоѓаат на главната вила со пристап до палубата исполнета со поглед на океанот. Една од двете основни спални соби има надворешна бања и туш. Куќата за гости е само неколку чекори од главната вила и има два апартмани со кревети со големина на кралица, кујна и приватна тераса. Помеѓу ултра-модерната кујна и дневната соба е салата опремена со кардио опрема и тегови, како и медиумска соба со игри и седишта во стилот на театарот. Целосно екипиран со готвач, батлер, домаќинка и чувар на базен/плажа, гостите не треба да креваат прст. Обезбедени се: услуга за перење, пазарење на намирници, услуга за базен и плажа и услуга за пијалоци.

Каза Сиренус, Ривиера Маја


Каза Сиренус: Плажата Casa Sirenus ужива најдобра локација во приватната затворена заедница Playacar, Ривиера Маја. Оваа прекрасна вила располага со тропска внатрешна градина и седум раскошни апартмани, шест во главната вила и уште една во просторијата. Уникатни детали се наоѓаат во прекрасната столарија, раскошен текстил и декор. Базенот и џакузи се на плажата на плажата, додека големата палапа на плажа (со бар, кујна и внатрешна трпезарија и дневна област) е совршено место од кое може да се види изгрејсонце.

На неколку чекори од плажата и величествениот, тиркизен океан, Casa Sirenus нуди пливање, кајак, веслање со веслање и голема близина до познатата 5 -та авенија, наредени со ресторани, бутици, кафулиња и барови. Но, целиот персонал на батлер/шанкер, гурмански готвач и консиерж ги прави сите овие потфати непотребни надвор од имотот.

Вила Ле Реве, Свети Мартин
Вила Ле Реве: Поставена покрај прекрасната плажа Баи Руж во Сент Мартин, Вила Ле Реве е модерна, вила со седум спални соби, приватна градина и плажа. Нејзините многубројни удобности вклучуваат огромен базен, домашно кино, соба за игри, фитнес сала и низа ликовни уметности.

Шест спални соби, вклучувајќи два примарни апартмани, се наоѓаат во главниот дом, а едната се наоѓа во помалата куќа за гости. Секоја соба располага со кралски кревет, систем за забава и приватна бања со туш на отворено. Неколку области на фреска се отвораат во импресивни ентериери кои вклучуваат бар и голема гурманска кујна.

Вила Акамар, Свети Барт

Вила Акамар: Оваа убавина на Свети Барт со три спални соби е скриена на рид, на неколку минути од плажата Тони и е само кратко возење од Свети Жан и Густавија. Вила Акамар се одликува со поглед на океанот, голема надворешна дневна површина, загреан базен и главна палуба наредена со лежалка што се спојува со заедничка област што се отвора од двете страни на океанскиот воздух. На долната палуба има топла када. Дневната соба има неколку седишта и билијард маса.

This image has an empty alt attribute; its file name is 117374.jpg

Собата за игри вклучува фосбол и пинг -понг, а домашното кино вклучува целосно седење во кино и голема телевизија со рамен екран со сателитски канали од САД. Звучниот систем Sonos обезбедува музика низ внатрешноста и надворешноста. Целосно опремена кујна се одликува со ултра-елегантни ормари и модерни апарати. Секој апартман има сопствена бања и паметен телевизор. Примарниот апартман, кој се отвора директно до палубата на базенот, има кралски кревет, работен простор, соблекувална и приватна тераса со поглед на океанот. Вториот апартман нуди европски кралски кревет, сопствена бања со внатрешен и надворешен туш и приватна тераса. Спирално скалило води до третиот апартман, кој има европски кралски кревет, отворена бања со туш и приватна градинарска тераса.

Диплома сала, Барбадос

Диплома сала: Ова е винтиџ понуда како едно од најдобрите изнајмувања за одмор на Барбадос во своето портфолио. Кралскиот имот, сместен покрај плажата на западниот брег Платинум, е исполнет со богата историја и е поставен на повеќе од 3,4 акри. Обележано е со приватен влез, кривулеста патека и величествени градини . Два дворови исполнети со езерца под отворено небо, во непосредна близина на големата дневна соба-посебен простор, простран двор и бар, совршен за коктел на зајдисонце на терасата, каде што погледот на градините и океанот подалеку обезбедува смирувачка позадина.

Сите седум спални соби имаат сопствена бања, клима уред и телевизори со рамен екран. Прикриениот примарен апартман има двор со поглед кон море, супер кревет со големина на крал со поглед кон морето, пространа просторија за влез, покрај неговите/нејзините бањи, биро за пишување и извонредна WIFI конекција. Базенот вклучува дневна соба со седење за 15 лица. Соседната трпезарија нуди избор на поглед на базен или градина, каде што гостите уживаат во локални и интернационални јадења, а сето тоа ги задоволи барањата за диета од целосен персонал во кујната. Гостите можат да го посетат Холатаун ​​за да доживеат луксузен шопинг, убави ресторани за јадење, голф и тенис, или да дозволат тимот на консиерж да организира активности на островот. Приморските, плажи со бел песок се на неколку минути.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement